درجه ۱۶ شهرداری ارتقاء یافت

تهران -ایرنا- مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ درجات جدید ۱۶ شهرداری در استان های کشور توسط وزیر کشور خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، رضا مهدی زاده افزود: درجات جدید این شهرداری ها پس از بررسی مدارک و مستندات مربوط به درجه بندی در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تعیین و از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.
 
وی  گفت: در استان خراسان شمالی درجه شهرداری اسفراین، در استان یزد درجه شهرداری بافق، در استان خراسان رضوی درجه شهرداری تایباد، در استان البرز درجه شهرداری چهارباغ و در استان چهارمحال و بختیاری درجه شهرداری لردگان به هشت ارتقاء یافت.
 
مهدی زاده افزود: در استان یزد درجه شهرداری تفت و در استان گیلان درجه شهرداری خمام به ۷هفت ارتقاء یافت و درجه شهرداری مروست در استان یزد هم به ۵ ارتقاء یافت.
 
وی اضافه کرد: در استان فارس درجه شهرداری بیرم، در استان البرز درجه شهرداری تنکمان، در استان خوزستان درجه شهرداری دهدز و در استان آذربایجان شرقی درجه شهرداری ترکمانچای به ۴ ارتقاء یافت.
 
 مهدی زاده اعلام کرد: در استان همدان درجه شهرداری اسلام شهر آق گل، در استان ایلام درجه شهرداری زرنه، در استان خراسان شمالی درجه شهرداری لوجلی و در استان هرمزگان درجه شهرداری لیردف به سه ارتقاء یافت.

وی خاطر نشان کرد: به موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می توانند پیشنهاد ارتقاء درجه خود را بعد از تائید استانداری به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ارسال کنند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و مدیریت توسعه شهری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: با راه‌اندازی سامانه درجه بندی شهرداری‌ها از این پس شهرداری ها صرفا از طریق بارگذاری اطلاعات و مستندات موردنیاز در این سامانه، از آخرین وضعیت درجه شهرداری خود آگاه می شوند و به مکاتباتی در زمینه درجه بندی شهرداری ها پاسخ داده می شود که ثبت اطلاعات و بارگذاری قبلا از طریق سامانه درجه بندی شهرداری‌ها انجام شده و شهرداری کد رهگیری دریافت کرده باشد.
 
وی گفت: ارتقاء درجه شهرداری ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب (۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تائید سازمان مدیریت و برنامه ریزی وقت کشور رسیده، انجام می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha