دمای کوهرنگ به ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید

شهرکرد- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقرار هوای سرد در این استان گفت: صبح شنبه دوم بهمن‌ماه، دمای کوهرنگ به ۲۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

معصومه نوروزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دمای شهرکرد نیز صبح روز شنبه به ۱۵ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید و دما در بسیاری از نقاط استان نیز به زیر ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه این سرمای هوا غیرمعمول نیست و تجربه روزهای از این سردتر نیز در استان وجود داشته است، تصریح کرد: سرمای هوا تا روز چهارشنبه در استان استقرار دارد.

نوروزی با اشاره به عبور یک موج ضعیف از استان برای روز دوشنبه، گفت: این موج افزایش سرعت باد را در پی دارد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی چهارمحال و بختیاری همچنین از ورود یک سامانه بارشی به استان از بعدازظهر چهارشنبه خبر داد و افزود: این سامانه در بسیاری از نقاط استان منجر به بارش برف و باران می‌شود.

نوروزی با بیان اینکه این سامانه بارشی تا ظهر پنجشنبه در استان فعال است، اظهار داشت: این سامانه بارشی چندان قوی نیست و شدت بارش‌ها برای نیمه غربی استان پیش‌بینی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای روزهای پایانی هفته سرعت وزش باد، لغزندگی سطح جاده‌ها، اختلال در ترددهای جاده‌ای به ویژه در گردنه‌ها و ارتفاعات برف‌گیر و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha