امدادگران خراسان رضوی ۲۲ طبیعت‌گرد گمشده در ارتفاعات این استان را نجات دادند

مشهد- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت:امدادگران این جمعیت ۲۲ طبیعت‌گرد گمشده در ارتفاعات پنج شهرستان استان را طی عملیاتهایی جداگانه نجات دادند.

غلامرضا صیادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۴۸ ساعت گذشته در قالب پنج عملیات جداگانه در شهرستانهای مشهد، نیشابور، چناران، تربت‌جام و فریمان تعداد ۲۲ طبیعت‌گرد به دلیل برف و کولاک راه را گم کرده و مفقود شدند.

وی ادامه داد: با توجه به هشدار روز پنجشنبه اداره کل هواشناسی تمامی نیروهای امدادی خراسان رضوی در حالت آماده باش قرار داشتند و در هر یک از شهرستانهای مذکور طی روزهای پنجشنبه و جمعه مفقودی طبیعت‌گردها اعلام شده بود که نیروهای امدادی هر شهرستان اقدام به انجام عملیات جست و جو کردند.

معاون هلال احمر خراسان رضوی گفت: سخت‌ترین و طولانی‌ترین عملیات در ارتفاعات مشهد بود که به مدت ۱۰ ساعت به طول انجامید اما خوشبختانه در نهایت چهار طبیعت‌گرد به سلامت نجات یافته و به نقطه امن انتقال داده شدند.

صیادی به طبیعت‌گردها و کوهنوردان آماتور توصیه کرد که با توجه به این که درفصل زمستان هستیم و بارش برف و کولاک هم وجود دارد بهتر است که از عزیمت به ارتفاعات خودداری کنند و یا تجهیزات گرمایشی به همراه داشته باشند ضمن این که مسیر را نشانه گذاری کرده و موقعیت خود را در اختیار اعضای خانواده خود قرار دهند.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی این مدت حوادث جاده‌ای و امدادرسانی در کولاک در جاده‌های استان خراسان رضوی نداشته‌ایم.

بارش برف، بروت هوا و وزش تندباد ظرف دیشب و امروز صبح موجب تعطیلی شماری از مدارس برخی شهرستانهای خراسان رضوی شد.

سامانه بارشی که از روز پنجشنبه اخیر وارد خراسان رضوی شده است ظهر امروز از استان خارج می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha