سپری‌شدن یک سوم سال آبی/۱۴۳ میلی‌متر بارش در آذربایجان‌غربی ثبت شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به بارش ۱۴۳ میلی‌متری از ابتدای مهر تا پایان دی ماه امسال در استان گفت: این میزان ۱۲ درصد و ۱۶ میلی‌متر بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

یاسر رهبردین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در چهارماه ابتدایی سال آبی گذشته، ۱۲۷ میلی‌متر بارش در آذربایجان‌غربی ثبت شده بود.

وی اضافه کرد: همچنین میزان بارش‌های چهارماه ابتدایی سال آبی جاری (از اول مهر تا آخر دی) در آذربایجان‌غربی ۷.۴ درصد و حدود ۱۰ میلی‌متر بیشتر از میانگین بلندمدت برآورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هر سه حوضه دریاچه ارومیه، زاب و ارس شاهد رشد بارش ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم، بیان کرد: این رشد در حوضه دریاچه ارومیه ۱۱ درصد، رودخانه زاب ۲۵ درصد و رودخانه ارس ۴ درصد بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین میزان بارش امسال در ۲ حوضه دریاچه ارومیه و زاب به ترتیب ۱۰ و ۲۵ درصد بیشتر از متوسط بلندمدت بوده و در حوضه ارس کاهش هفت درصدی را در مقایسه با طولانی مدت شاهد هستیم.

رهبردین گفت: طی سال آبی جاری شاهد بارش ۳۴۴ میلی متری در حوضه زاب، ۱۵۵ میلی متری در حوضه دریاچه ارومیه و ۷۲ میلی متری در حوضه ارس هستیم.

وی افزود: بخش قابل توجهی از بارش‌های چهارماه نخست سال آبی جاری در دی ماه اتفاق افتاد که امیدواریم روند افزایشی بارش در ۲ ماه پایانی فصل زمستان و ماه های ابتدایی بهار نیز ادامه یافته و شاهد بارش خوب در استان باشیم.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی از جمله استان‌های با بارش مناسب کشور بوده و متوسط بارش در این استان بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر است.

سال گذشته کمتر از ۳۰۰  میلی‌متر بارش در آذربایجان‌غربی ثبت شد که این رقم پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری تفاوت چندانی نداشته باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha