سرما و یخبندان موجب قطع آب آشامیدنی ۱۰۰ واحد مسکونی در خلخال شد

اردبیل_ایرنا_رئیس شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت:بر اثر شدت سرما کنتور و لوله‌کشی آب آشامیدنی ۱۰۰ واحد مسکونی در این شهرستان یخ زد و آب این واحدها قطع شد.

ساجد جعفرزاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:به علت شدت سرمای هوا در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز تعداد ۴۵ کنتور آب واحدهای مسکونی شهری و ۵۵ واحد مسکونی روستایی دچار یخ زدگی شدید شده و خسارت مالی به بار آمده است.

وی اظهار کرد:علاوه بر تامین هزینه‌های مالی مربوط به ترمیم و تعویض کنتورهای آب خسارت دیده از سرما به علت سختی کار رفع مشکل یخ‌زدگی لوله‌کشی آب واحدهای مسکونی مذکور به خصوص واحدهای مسکونی دارای لوله کشی پلی اتیلین و پلاستیکی ،اتصال مجدد آب برای این واحدها زمان برخواهد بود.

 رئیس شرکت آب و فاضلاب خلخال گفت: علاوه بر تعداد کنتورهای یخ‌زده واحدهای مسکونی شب گذشته و امروز پیش از این نیز تعداد قابل توجهی از کنتور آب و لوله کشی واحدهای مسکونی شهری وروستایی این شهرستان به علت سرمای هوا در روزهای گذشته دچار ترکیدگی شده و خسارات مالی را برای مردم بهمراه داشته است.

او گفت: برودت هوا در شهر خلخال ۲۲ درجه زیر صفر اعلام شده در حالی که  شدت سرمای هوا در مناطق کوهستانی و روستاهای واقع در دامنه کوه‌ها و ارتفاعات برف‌گیر این شهرستان بیشتر ازاین بوده و نیازمند پوشش و مراقبت اهالی از کنتور آب و سیستم لوله‌کشی منازل برای پیشگیری از یخ‌زدگی و ترکیدگی تجهیزات آب آشامیدنی است.

جعفر زاده  بیان کرد: با توجه به ورود به ادامه روند کاهش شدید دمای هوا در طول هفته جاری و به منظور حفاظت از  کنتورهای آب در مقابل یخ‌زدگی و شکستگی و همچنین جلوگیری از بروز خسارت، لازم است مشترکان روستاهای همه مناطق این شهرستان اقدامات پیشگیرانه از یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌کشی روباز منازل مسکونی خودرا با بکارگیری روش‌هایی همچون پوشش کنتور و لوازم جانبی آن با استفاده از پوشال، پشم شیشه و سایر پوشش‌های مناسب انجام دهند.

او به مشترکین شرکت آب و فاضلاب توصیه کرد در صورت یخ‌زدگی کنتور و لوله‌های رابط از گرم‌کردن ناگهانی کنتور و استفاده از آب جوش یا ایجاد آتش در اطراف کنتور جدا خودداری کرده و در صورت مشاهده چنین مواردی با این شرکت تماس گرفته و از راهنمایی کارشناسان استفاده کنند.

کاهش قابل ملاحظه دما و  معابر عمومی پوشیده از برف انباشت شده در شهر خلخال موجب یخبندان سطح خیابان‌ها و معابر شده و تردد وسایط نقلیه و پیاده‌ها  را با مشکل مواجه کرده است.
با وجود سرمای شدید هوا آموزش و پرورش خلخال امروز به تعطیلی مدارس پیش دبستانی و ابتدایی اکتفا کرد و همین امر موجب شد که دانش‌آموزان مقطع اول و دوم متوسطه به سختی در سر کلاس های درس حاضر شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha