مصرف گاز خانگی به ۶۴۰ میلیون متر مکعب در روز رسید

تهران- ایرنا- مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری نسبت به سال گذشته افزایش داشته، گفت: اکنون مصرف گاز خانگی به ۶۴۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

«محمد رضا جولایی» امروز (شنبه) در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از افزایش مصرف گاز در بخش خانگی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به ۶۴۰ میلیون متر مکعب در روز رسیده است. 

وی تاکید کرد: البته رکورد مصرف گاز در سال جاری مربوط به سه روز گذشته بوده است که مصرف در بخش خانگی و تجاری به ۶۶۲ میلیون متر مکعب در روز رسیده بود. 

به گزارش ایرنا، در حال حاضر ۸۰ درصد از گاز تولیدی کشور در بخش خانگی و تجاری مصرف می‌شود و از همین رو برای پایداری شبکه گاز باید اصلاح و کاهش مصرف در همین بخش اتفاق بیافتد. 

طبق پیش بینی‌ها، این عدد ممکن است تا ۱۰ درصد افزایش پیدا کند و از آنجا که شبکه گاز ظرفیت مشخصی دارد، در صورت افزایش مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری، احتمال افت فشار در برخی مناطق کشور و همچنین محدود کردن گازرسانی به صنایع وجود دارد.

البته تا امروز با وجود افزایش مصرف گاز، اما هیچ کدام از استان‌های کشور با قطعی گاز روبه‌رو نبوده‌اند. 

روز گذشته نیز وزیر نفت از ثبت رکورد تازه در مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری خبر داد و با تاکید بر اینکه تا این لحظه افت فشار و قطعی نداشته‌ایم، گفت: از مردم تقاضا دارم برای عبور از سرمای پیش‌رو در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند.

وی با یادآوری کاهش دما در ۲۸ استان کشور، اظهار داشت: اکثر استان‌ها هم‌ اکنون سرما و یخبندان را تجربه می‌کنند و بر اساس گزارش‌های دریافتی در برخی استان‌ها کنتورهای گاز دچار یخ‌زدگی شده‌ است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha