صدور حدود ۱۲ هزار تاییدیه استاندارد برای آسانسورهای تهران

تهران-ایرنا- مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به طرح ویژه نظارت بر شرکت‌های بازرسی آسانسور استان تهران گفت: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۲ هزار تاییدیه ایمنی و استاندارد برای آسانسورهای استان، توسط کارشناسان این نهاد صادر شده‌است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره‌ کل استاندارد استان تهران، عباس نوری اظهار داشت: با اجرای طرح نظارتی، ۳۱ شرکت بازرسی همکار استاندارد در زمینه بازرسی آسانسور، مورد ممیزی و ارزیابی‌های فنی و تخصصی قرار می‌گیرند.

وی افزود: در این طرح، تاکنون بیش از ۵۰ درصد از شرکت‌های بازرسی آسانسور همکار استاندارد، از لحاظ فنی و تخصصی، دقت در بازرسی‌ها و همچنین شناسایی تخلفات احتمالی در محل نصب آسانسورها مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته‌است و نتایج ارزیابی‌ها مستند و مطابق مقررات با متخلفان برخورد می شود.

مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به اینکه طرح مذکور به طور مستمر ادامه خواهد داشت، ادامه داد: کیفیت بازرسی‌ها، از دغدغه‌های همیشگی مسئولان استاندارد است.

تایید ایمنی آسانسور از طریق سامانه مدیریت بازرسی

نوری به سامانه مدیریت بازرسی استاندارد برای نظارت بیشتر بر فرایند استاندارد سازی اشاره کرد و گفت: دریافت تاییدیه ایمنی آسانسور تنها از طریق این سامانه قابل پیگیری است.

وی نشانی این سامانه را  lift.isiri.gov.ir اعلام کرد و ادامه داد: تاییدیه آسانسورها دارای اعتبار یک ساله است که مدیران ساختمان باید پس از اتمام اعتبار یکساله تاییدیه ایمنی آسانسور، نسبت به اخذ تاییدیه ادواری اقدام کنند.

نوری با بیان اینکه آسانسورهای درحال بهره‌برداری باید تحت سرویس و نگهداری دائم توسط شرکت‌های دارای مجوز باشند، بیان داشت: مدیران و ساکنان ساختمان ها می توانند کد ۱۰ رقمی نصب شده در داخل کابین آسانسور را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند تا از وضعیت تاییدیه آن مطلع شوند.

مدیرکل استاندارد استان تهران هشدار داد که در صورت مشاهده آسانسور بدون تاییدیه، موضوع را از طریق این اداره کل پیگیری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha