۱۷ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان ششتمد خراسان رضوی پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار گفت: ۱۷ میلیارد و ۱۵۳ میلیون ریال برای جبران خسارات وارد آمده به بهره برداران بخش‌های کشاورزی، دام و طیور شهرستان ششتمد در یک‌سال گذشته پرداخت شده است.

مهشید راهبر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مبلغ ۶ میلیارد و ۹۷۹ میلیون ریال غرامت مربوط به زیربخش دام و طیور شهرستان ششتمد بوده است.

وی اضافه کرد: خسارت های بخش دامی زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی بر اثر بیماری و حادثه همچون بیماریهای عفونی واگیردار شامل تب برفکی، طاعون، آبله و سایر موارد بوده است.

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار گفت: همچنین ۱۰ میلیارد و ۱۷۴ میلیون ریال برای جبران خسارات بخش کشاورزی، محصولات باغی و نیز خسارت های مرتبط با خشکسالی، سرما و یخبندان در شهرستان ششتمد بوده است.

راهبر افزود: تولیدکنندگان می توانند با پرداخت حق بیمه ای اندک، از حمایت صندوق بیمه کشاورزی برخوردار شده و از مزایای بیمه در برابر تمام مخاطرات این بخش بهره مند شوند.

مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار گفت: این صندوق با ارائه تعرفه های متنوع و طرحهای نوین بیمه ای، سعی در جلب اعتماد بیشتر جامعه کشاورزی و افزایش ضریب نفوذ بیمه دارد و با افزایش سرعت و کیفیت خدمات بیمه ای، امکان برخورداری بیشتر بهره برداران و تولیدکنندگان این بخش را فراهم آورده است.

مرکز شهرستان ششتمد در ۲۴۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha