نماینده مجلس: توسعه مناطق محروم نیازمند تخصیص بودجه مشخص است

تبریز-ایرنا- رئیس کمیته تخصصی مناطق محروم کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت هم افزایی برای توسعه مناطق محروم در راستای دستیابی به توسعه متوازن گفت: توسعه مناطق محروم کشور بودجه ملموس تر می طلبد.

علی موسوی روز شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه تلاش کمیته تخصصی مناطق محروم در بررسی بودجه ۱۴۰۱ تخصیص بودجه‌های مناسب برای محرومیت زدایی از مناطق محروم است، افزود: بر همین اساس تلاش داریم تا ردیف مربوط به محرومیت زدایی در بودجه سال آینده نیز قرار دهیم.

وی ادامه داد: تلاش داریم در زمان بررسی بودجه سال آینده تصویب احکامی برای حمایت و توسعه مناطق محروم اجرایی شود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی کوشش می کنند تا از محل انتشار اوراق یا تخصیص منابعی به دنبال آبرسانی، گازرسانی، راهسازی و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و محروم باشند.

موسوی اظهار داشت: نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه با تخصیص ۵.۵ میلیارد یورو از محل تهاتر نفت در تبصره ۱ برای نیروهای مسلح و حمایت از مناطق محروم با ایجاد بنادر، راه‌سازی، آبرسانی موافقت کردند، ضمن اینکه در خانه ملت ۲ هزار میلیارد تومان از محل انتشار اوراق برای آبرسانی، گازرسانی و راه سازی روستایی در مناطق محروم تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: یکی از مسایلی که ما در حال بررسی آن در نشست‌های کمیته با مسئولان دولتی هستیم، آن است که دولت در بودجه، ردیف تخصیص یافته به محرومیت‌زدایی را حذف کرده، در حالی که در لایحه بودجه امسال مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی قرار داده شده بود.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما تلاش داریم این ردیف را در بودجه سال آینده نیز قرار دهیم تا بودجه‌ ملموسی برای محرومیت زدایی از مناطق محروم وجود داشته باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha