اجرای طولانی‌ترین نورافشانی کشور در مسیر باغ‌ راه حضرت فاطمه (س) تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه۱۷ شهر تهران گفت: همزمان با شب ولادت حضرت فاطمه (س) طولانی‌ترین نورافشانی کشور در مسیر سه کیلومتری باغ‌راه حضرت فاطمه زهرا(س) به اجرا در می‌آید.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از شهرداری منطقه ۱۷، رضا شنگی با اعلام این خبر اظهار داشت: باغ راه حضرت فاطمه (س) به عنوان یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی _ اجتماعی شهر تهران به حساب می آید.

وی اضافه کرد: مساحت این پروژه به طول ۹ کیلومتر به روی تونل قطار مسیر تهران _ تبریز بین منطقه ۱۷ و ۱۸ قرار دارد که سه کیلومتر طول این مسیر در محدوده منطقه ۱۷ است.

شنگی افزود: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) ویژه برنامه ای در این گذر که مزین به نام حضرت فاطمه زهرا(س) است به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه برگزار می شود.

وی ادامه داد: در همین ارتباط نور افشانی در ۳۰ نقطه این محور سه کیلومتری (منطقه۱۷) شنبه ۲ بهمن ماه بعد از نماز مغرب و عشاء انجام خواهد شد.

شهردار منطقه ۱۷ ادامه داد: در قالب این برنامه، غرفه های موسیقی محلی، حضور هنرمندان، گریم کودک، ایستگاه صلواتی و نورافشانی در راستای ایجاد فضایی مفرح پیش بینی شده است.  

شنگی اضافه کرد: مرکز این مراسم در همجواری امام زاده حسن(ع)، محوطه «گذر طهران» واقع در تقاطع خیابان سجاد شمالی است.

وی خاطرنشان کرد: شهردار تهران توجه ویژه ای به پروژه باغ راه حضرت فاطمه (س) دارد و به همین منظور با طراحی و معماری ایرانی _ اسلامی در سال آینده این محور مورد بازآفرینی ویژه و درخور شهروندان دارالشهدای تهران قرار خواهد گرفت.

اجرای طولانی‌ترین نورافشانی کشور در مسیر باغ‌ راه حضرت فاطمه (س) تهران

به گزارش ایرنا، منطقه ۱۷ شهر تهران به نوعی ورودی جنوب غربی پایتخت نیز محسوب می شود که از شمال و شمال غرب به مناطق ۱۰ و ۹ حدفاصل خیابان قزوین تا سه راه آذری می رسد.

این منطقه از جنوب و جنوب شرقی به منطقه ۱۹ و پادگان قلعه مرغی پارک ولایت کنونی که حدفاص آن خیابان زمزم قرار دارد و از سمت شرق به مناطق ۱۱ و ۱۶ که حدفاصل آنها بزرگراه نواب‌ صفوی، بلوار چراغی مستقل می شود.

منطقه ۱۷ همچنین از سمت غرب به منطقه ۱۸ که حدفاصل آن‌ بزرگراه ایت الله سعیدی و یافت آباد است محدود می شود.

در سال های اخیر با توجه به همسایگی این منطقه با برخی مناطق جنوبی تهران تعدادی طرح های عمرانی و خدماتی در دست اجرا است که طرح باغ راه حضرت حضرت فاطمه زهرا (س) در حاشیه خط آهن تهران - تبریز در حال احداث است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha