اسب‌های برتر هفته سیزدهم کورس اسبدوانی گنبدکاووس مشخص شدند

گنبدکاووس- ایرنا - روز دوم و پایانی هفته سیزدهم کورس اسبدوانی پاییزه - زمستانه گنبدکاووس با شرکت ۶۱ راس اسب در هفت دور شامل سه دور هزار متری، سه دور هزار و ۲۰۰ متری و یک دور هزار و ۵۵۰ متری عصر امروز شنبه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد و اسب‌های برتر هر دور مشخص شدند.

به گزارش ایرنا، در دور نخست این مسابقات ۱۰ راس اسب‌ سه ساله نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با هم به رقابت پرداختند که اسب "آدبیک"، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های "مهر بُد" و "آناشید ۲" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه‌ سال نژاد دوخون کلاس ۶ بود و با حضور ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب "کاسپین هج" اول شد و اسب‌های "کارا بیگ" و "فست" به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم روز دوم و پایانی هفته سیزدهم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه - زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد - برنده بود که با شرکت ۶ راس اسب و به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب "فوکوس دنسر" با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های "ریو شانی" و "ریو کاپری" به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

 در دور چهارم که ویژه اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس یک بود، با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و اسب "اوسین بولت" سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های "پرسپولیس" و "سایدن" به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات نیز میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد دوخون کلاس چهار بود که با شرکت ۱۰ راس اسب و به مسافت هزار و ۲۰۰ برگزار شد و در پایان اسب "سالار بندر" اول شد و  اسب‌های "زرین بندر" و "دل تیا" به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم نیز که ویژه اسب‌های بیش از چهار سال نژاد تروبرد (maiden) بود، با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و اسب "ام آی اس" سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های "هج اکسل" و "آنیکس" به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور هفتم و پایانی روز دوم هفته سیزدهم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه - زمستانه گنبدکاووس نیز میان هفت راس اسب‌ سه ساله نژاد دوخون (maiden) بود که به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با هم به رقابت پرداختند و در پایان اسب "کارا بای" اول شد و اسب‌های "میلی مامبو" و "سلوین" به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز دوم و پایانی هفته سیزدهم این مسابقات در پایان مبلغ سه میلیارد و ۹۸۴ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس بهاره و پاییزه با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

مطابق تقویم اعلامی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان اسفند ماه امسال برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha