برفگیرشدن محورهای ارتباطی، گازگرفتگی و مرگ ۲ شاهرودی در اخبار استان سمنان

سمنان- ایرنا- مرگ ۲ شاهرودی به دلیل نشت گاز مونواکسید کربن، برنامه‌ریزی برای افزایش هشت مگاوات به ظرفیت تولید برق استان، برفگیرشدن محورهای ارتباطی، و تولید نوشت‌افزار هوشمند به وسیله شرکت دانش‌بنیان سمنان، بخشی از مهمترین خبرهای استان سمنان در هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا، استان سمنان در هفته گذشته از بیست و پنجم دی تا یکم بهمن ۱۴۰۰ شاهد رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی بود که خلاصه‌ای از آن در این گزارش آمده است.

اجتماعی
معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان گفت: مجموع مشارکت های مردمی کمیته امداد استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان پاییز پنج میلیارد و ۳۹ میلیون تومان بود که حاکی از افزایشی ۳۲ درصدی است.
حمیدرضا رجب زاده روز پنجشنبه به رسانه ها افزود: سال ۱۳۹۹ در همین مدت مردم استان سمنان سه میلیارد و ۸۳۱ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده بودند.
مدیرکل بهزیستی استان سمنان گفت: ۲۰۰ کودک فاقد سرپرست یا سرپرست موثر در ۱۰ خانه زیرپوشش این اداره کل به صورت شبانه‌روزی نگهداری می‌شوند.
علیرضا ایزدپور روز یکشنبه به رسانه ها افزود: خدمات نگهداری و آموزشی در ۱۰ خانه در استان سمنان به فرزندانی در گروه های سنی تا سه سالگی، سه تا ۶ ساله، ۶ تا ۱۲ ساله و ۱۲ تا ۱۸ ساله حضور دارند که کلیه این خانه ها توسط موسسه های خیریه اداره می شوند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان‌سمنان گفت: توانمندسازی زندانیان با آموزش مهارت و حرفه در زندان‌های استان با حرفه‌آموزی یکهزار و ۲۱ زندانی مرد از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان پاییز همراه بود.
سیدحسین شاهچراغ روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: ۱۸ مهارت و حرفه برای توانمندسازی زندانیان استان سمنان توسط مربیان فنی و حرفه ای ارائه می شود.
مدیرکل پزشکی قانونی استان سمنان گفت: ۲۷۵ نفر مصدوم ناشی از حوادث کار از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند.
مهدی نوروزی روز دوشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع مصدوم حوادث کار استان سمنان در ۹ ماه گذشته ۲۵۶ نفر مرد و ۱۹ نفر زن بودند.
فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: سه عضو باند سارقان سیم و کابل هوایی از شهرهای سمنان و دامغان دستگیر و به ۹۶ فقره سرقت اعتراف کردند.
سردار عبداله حسنی عصر سه شنبه به خبرنگاران اظهار داشت: سه جوان ۲۵، ۲۱ و ۱۸ ساله در عملیات پلیس استان دستگیر و مجرمان دستگیر شده در تحقیقات خود به ۹۶ فقره سرقت سیم و کابل هوایی در سطح شهرستان های سمنان و دامغان در یک سال گذشته اعتراف کردند.
رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: بیشترین جرائم اینترنتی استان از ابتدای امسال تاکنون مربوط به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان بوده است.
سرهنگ محمد رضا فدائیان روز دوشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات پلیس آگاهی استان سمنان با اشاره به این که ۹۰ درصد پرونده‌های تشکیل شده در پلیس فتای استان از ابتدای امسال تاکنون منجر به نتیجه و کشف شده است اظهار داشت: کم اطلاعی در خصوص سایت‌های آگهی خرید و فروش کالا و ارائه خدمات و پرداخت بیعانه با سهل‌انگاری و بی‌توجهی قبل از دریافت کالا از عوامل وقوع کلاهبرداری اینترنتی است.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: نشت گاز منو اکسید کربن ناشی از سوخت ناقص گاز شهری ۲ شاهرودی را به گام مرگ کشاند.
سرهنگ علی کریمی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ زن و مرد  حدود ۵۰ ساله شاهرودی که مسیر خروجی دودکش بخاری و کلاهک منزلشان را بررسی نکرده بودند براثر گاز گرفتگی جان باختند.
مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دامغان گفت: یک مرد حدودا ۵۹ ساله به دلیل سقوط آسانسور در مرکز درمانی کلینیک براداران رضایی دامغان جان خود را از دست داد.
مهدی ابراهیمی عصر چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساعت ۱۲ ظهر امروز حادثه سقوط آسانسور در مجموعه درمانی رضایی دامغان به آتش نشانی گزارش شد.

اقتصادی
استاندار سمنان گفت: سهم استان طی چهار سال آینده ساخت بیش از ۳۰ هزار واحد در طرح نهضت ملی جهش مسکن است.
سید محمد رضا هاشمی روز پنجشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح ۵۱۶ واحدی شهید مدافع حرم مرتضی زرهرن در شاهرود، افزود: در استان سمنان تاکنون بیش از ۳۲ هزار متقاضی خرید مسکن ثبت نام کردند که با غربالگری انجام شده از این تعداد ۱۷ هزار نفر دارای شرایط لازم بودند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: ۷۱۳ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی این استان از ابتدای امسال تاکنون در حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید دریافت کردند.
علی تشنه دل روز یکشنبه در سیصد و سی و هفتمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان که در استانداری برگزار شد افزود:  در این مدت ۱۸۳ واحد تولیدی مربوط به بخش صنعت حدود ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند و این رقم در بخش کشاورزی ۵۳۰ واحد به ارزش حدود  یکهزار و ۹۰۰ میلیارد ریال مربوط بود.
جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه استان سمنان گفت: عملیات آبرسانی به ۵۲ روستای استان با تامین ۷۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) انجام می‌شود.
مهدی کاشفی عصر یکشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: عملیات آبرسانی به ۵۲ روستای استان سمنان بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین قرارگاه مرکزی امام حسن مجتبی(ع)، سازمان بسیج سازندگی کشور و شرکت آب و فاضلاب برای آبرسانی به روستاهای محروم از بیست و هفتم دی امسال آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان گفت: هشت مگاوات به ظرفیت تولید برق، به همت بخش خصوصی در غرب استان، تا دهه مبارکه فجر امسال اضافه می شود.
سیدعلی اکبر صباغ روز سه شنبه به رسانه ها افزود: ۲ نیروگاه مقیاس‌کوچک در شهرستان گرمسار توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است که در این مرحله هشت مگاوات تولید برق آن به شبکه سراسری برق افزوده می شود.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سمنان گفت: نوشت‌افزار نوتوپیا، اولین نوشت افزار هوشمند ایران، به همت یک شرکت دانش‌بنیان طراحی و ساخته شد.
سید یاسر حسن پور روز یکشنبه به رسانه ها ابراز داشت: نسل جدید نوشت افزار فراکاغذی با تلاش یک تیم دانش بنیان در سمنان طراحی و ساخته شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان گفت: ۴۵۹ طرح مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در مرحله نصب ماشین‌آلات قرار دارند و به زودی بهره‌برداری می‌شوند.
حسن آل‌بویه روز سه شنبه به رسانه ها بیان کرد: یکهزار و ۹۲۳ طرح اکنون در شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان در مراحل ساخت و ساز از تخصیص زمین و دیوارکشی تا نصب سوله و نصب ماشین آلات قرار دارد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل‌منابع‌طبیعی‌وآبخیزداری استان سمنان گفت: هشت مورد آتش‌سوزی از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان پاییز در استان مهار شد و با انجام اقدامات پیشگیرانه امسال آتش‌سوزی در عرصه های طبیعی استان ۹۲ درصد کاهش یافت.
سرهنگ علیرضا ابوطالبی روز چهارشنبه با اشاره به آمار آتش سوزی ها در عرصه های منابع طبیعی استان سمنان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تا پایان آذر، به رسانه ها گفت: طی این مدت هشت فقره آتش سوزی به مساحت ۹ هکتار توسط یگان حفاظت مهار شد و با اقدامات پیشگیرانه در استان سمنان کاهش ۹۲ درصدی حریق حاصل شد.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با بیان اینکه افزون بر ۵۰ درصد از قیر یارانه ای اختصاص یافته به روستاهای استان کارسازی شد، گفت: امسال ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار خرید قیر برای روستاهای استان سمنان تخصیص یافت.  
علیرضا فلاحی عصر سه شنبه در آیین افتتاح طرح هادی و اعطای سند مالکیت در روستای میغان شاهرود که با حضور نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسوولان استان سمنان و شهرستان شاهرود برگزار شد، افزود: با اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار و به همین میزان مشارکت های مردمی توانستیم ۵۰ درصد از نیاز قیر روستاهای استان را تامین کنیم.
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: شورای هیات هفت نفره این سازمان با اجرای طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در سطح یکهزار و ۱۷۷ هکتار موافقت کرد.
غلامرضا خراسانیان روز سه شنبه به رسانه ها افزود: در نشستی تخصصی ۲۵ پرونده به دبیرخانه شورای هیات هفت نفره ارجاع شد و مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
معاون برنامه ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: امسال ۶ هزار مشترک جدید به مشترکان این شرکت افزوده شد.
رضا علی‌اصغری روز دوشنبه به رسانه ها افزود: ۶ هزار مشترک جدید از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون جذب شدند و هم اینک شرکت توزیع برق استان سمنان به بیش از ۳۹۹ هزار اشتراک برق در استان خدمات ارائه می کند.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ۹۸.۳ تن انواع گوشت و فرآورده‌های گوشتی ناسالم از کشتارگاه‌های استان در ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال ضبط و به صورت بهداشتی معدوم شد.
حمیدرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از مجموع گوشت‌های ناسالم ضبط شده از ابتدای فروردین تا پایان آذر امسال در استان سمنان ۸۸ هزار و ۷۷۳ کیلوگرم گوشت ناسالم از کشتارگاه‌های طیور و ۹ هزار و ۵۷۴ کیلوگرم از کشتارگاه‌های دام ضبط و معدوم‌سازی شد.
کارشناس مسئول سیل معاونت آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: سازه‌های بتنی و خاکی استان در مجموع ظرفیت کنترل بیش از ۸۷ میلیون مترمکعب سیلاب را دارد.
هادی ایمانی روز دوشنبه به رسانه ها گفت : اجرای طرح های کنترل سیل و پخش سیلاب با توجه به شرایط اقلیمی حاکم بر استان سمنان از رویکردهای مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان است. 

ورزش
رییس هیات هندبال شاهرود گفت: اردوی آمادگی مشترک تیم های ملی هندبال جوانان و نوجوانان دختر از پنجشنبه به مدت یک هفته در این شهر برگزار می شود.
جابر قمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اردوی مشترک تیم های هندبال جوانان و نوجوانان با حضور ۳۰ هندبالیست دختر از سراسر کشور به منظور کسب آمادگی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا برگزار می‌شود.
رئیس انجمن تکواندو کارگری استان سمنان گفت: ٢بانوی تکواندوکار استان در نخستین تجربه اعزام به مسابقات کارگری کشور پس از غلبه بر حریفان خود با راهیابی به فینال مسابقات موفق به کسب مقام قهرمانی و مدال طلا شدند و در بخش تیمی نیز به مقام نایب قهرمانی رسیدند.
محمد دولتی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: فرزانه سادات طباطبایی و نگین عدالت نیا بانوان تکواندوکار در کنار مهناز مقصودی مربی خود به مسابقات تکواندو قهرمانی کارگران کشور در بخش کیوروگی به کاشان اعزام شدند.
برگزاری مسابقات دور رفت مرحله دوم از مسابقات لیگ دسته یک بدمینتون مردان کشور روز پنجشنبه به میزبانی استان سمنان و رقابت تیم‌های هدف سمنان، آکادمی مدال قائمشهر، میلاد تبریز و ورنا بتن عباس آباد و برگزاری اردوی تیم‌های ملی بدمینتون در رده سنی بزرگسالان و جوانان در دو بخش مردان و زنان نیز از اول بهمن در سه شهر سمنان، شاهرود و دامغان استان سمنان از دیگر خبرهای مهم ورزشی استان سمنان در هفته گذشته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha