۲ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۹
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 84622066
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خراسان رضوی یخ زد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: کمینه دمای هوای دیشب در همه مناطق شهری و روستایی این استان به زیر صفر و شرایط یخ‌زدگی رسید.

زهرا آهنگرزاده صبح شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: کمترین دمای هوا در سطح خراسان رضوی جمعه شب در قوچان واقع در شمال این استان به ۱۲ درجه زیر صفر رسید. 

وی ادامه داد: این شرایط ناشی از فعالیت سه روز اخیر سامانه جوی بارشی صبح امروز دوم بهمن ماه از خراسان رضوی خارج شد.

کارشناس هواشناسی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی وضعیت جوی این استان ظرف روزهای آتی جو پایدار همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و افزایش دمای هوا است.   

وی افزود: بر این اساس بیشینه دمای هوا در مناطق مختلف خراسان رضوی از فردا سوم بهمن ماه رو به افزایشی خواهد رفت. 

آهنگرزاده ادامه داد: هوای سرد شبانه با وجود این تغییرات جوی، تا پایان هفته جاری در خراسان رضوی ماندگار است.

وی گفت: همچنین شهرستانهای قوچان، سرخس، نیشابور، کاشمر، فریمان، بردسکن، کلات، تربت‌جام، تایباد و بجستان دیشب شاهد بارش باران بودند که بیشترین آن به میزان ۲.۵ میلمتر در تایباد واقع در شرق خراسان رضوی ثبت شد. 

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی در ادامه گفتگو با خبرنگار ایرنا کمینه دمای هوای دیشب مشهد را نیز پنج درجه زیر صفر اعلام و بیان کرد: کمینه دمای هوای این شهر گرچه تا پایان هفته جاری دو تا سه درجه افزایش می‌یابد اما در طول این مدت به بالای صفر نخواهد رسید.   

وی بیشینه دمای هوای امروز مشهد را پنج درجه سلسیوس بدون تغییر محسوس نسبت به دیروز پیش‌بینی و بیان کرد: دمای هوای این شهر برای روزهای یکشنبه و دوشنبه سوم و چهارم بهمن ماه به ترتیب هشت و ۱۲ درجه پیش‌بینی میشود. 

قوچان واقع در شمال خراسان رضوی با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه زیر صفر و تایباد در شرق استان با بیشینه دمای هوای ۱۳ درجه سردترین و گرمترین شهرهای خراسان رضوی ظرف ۲۴ ساعت اخیر بودند. 

وزش باد شدید نیز ظرف همین مدت در بیشتر شهرستانهای خراسان رضوی جریان داشت که بیشترین آن با سرعت ۶۵ کیلومتر در ساعت از مشهد مرکز استان، بردسکن در جنوب غربی، بجستان در جنوب و سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی گزارش شد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha