عربستان بمباران زندان صعده یمن را انکار کرد

تهران- ایرنا-ائتلاف سعودی بمباران زندان شهر صعده واقع در شمال یمن را که ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت، در پی بالاگرفتن موج محکومیت ها و اعتراض برخی محافل بین المللی، از اصل منکر شد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، تلویزیون سعودی اعلام کرد: گزارش های منتشر شده درباره حمله نیروهای ائتلاف به یک بازداشتگاه در صعده، صحت ندارد.

رسانه ها پیشتر از حمله جنگنده های سعودی به زندان مرکزی شهر صعده و کشته و زخمی شدن ده ها تن خبر دادند.

شبکه خبری المیادین جمعه شب به نقل از سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که در حمله ائتلاف سعودی به زندانی در استان صعده واقع در شمال یمن دست کم ۷۰ تن کشته و ۱۳۸ تن زخمی شدند.

رییس دفتر وزارت بهداشت یمن در صعده نیز به المیادین گفت: بیش از ۵۰ تن همچنان زیر آوار هستند.

شبکه «المسیره» یمن با انتشار تصاویری از بازداشتگاهی که هدف جنگنده‌های ائتلاف متجاوز به این کشور به سرکردگی عربستان سعودی قرارگرفته، اعلام کرد: عملیات جستجو و نجات قربانیان حمله هوایی سعودی-اماراتی که با حمایت آمریکا انجام شده است، همچنان ادامه دارد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha