حزب الله لبنان حمله عربستان به زندانی در یمن را محکوم کرد

تهران- ایرنا- حزب الله لبنان حمله جنگنده های عربستان به زندانی در استان صعده واقع در شمال یمن را که ده ها کشته و زخمی بر جای گذاشت، محکوم کرد.

به گزارش جمعه شب پایگاه خبری المنار، حزب الله با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این کشتار ددمنشانه، وحشیگری نیروهای متجاوز و پلید و نیز عاری بودن آنها از تمامی ارزش های انسانی، اخلاقی و دینی و تلاش برای جبران شکست فاجعه بارشان در رویارویی میدانی را نشان می دهد.

بیانیه می افزاید: ما سکوت کُشنده در قبال این کشتار ددمنشانه را محکوم می کنیم و از تمامی آزادگان می خواهیم در کنار ملت مظلوم یمن قرار گیرند و این جنایت را محکوم کنند.

رسانه‌ها روز جمعه از کشته شدن دست کم ۷۰ و زخمی شدن ۱۳۸ تن در حمله جنگنده‌های عربستان به زندان مرکزی شهر صعده خبر دادند.

این حمله از سوی برخی محافل بین المللی و بسیاری از محافل منطقه ای محکوم شده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha