ملی‌پوش هندبال: می‌توانیم از همین حالا به فینال آسیا فکر کنیم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش هندبال کشورمان گفت: از همین حالا می توانیم به فینالیست شدن در آسیا فکر کنیم.

«محمد غلامی» در گفت‌وگو با ایرنا در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشت: خدا را شکر در این دوره از مسابقات قرعه خوبی داشتیم و از بازی های آسان شروع کردیم تا رسیدیم به تیم عربستان. دو بازی قبل از عربستان تقریبا برای ما بازی تدارکاتی و تمرینی بود.

وی افزود: در دیدار با عربستان به دلیل انگیزه ای که داشتیم، احساسی بازی کردیم و آنالیزی که کادرفنی داشت را نتوانستیم پیاده کنیم. 

وی ادامه داد: اما در نیمه دوم با صحبت هایی که انجام شد، توانستیم شرایط را برگردانیم و خدا را شکر توانستیم به عنوان صدرنشین از گروه بالا بیاییم. این موضوع برای ما خیلی مهم بود تا در ادامه شرایط بهتری پیدا کنیم. 

ملی‌پوش هندبال ایران در مورد مرحله دوم مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی عربستان برگزار می شود، گفت: هشت تیم برتر آسیا که به دور بعدی راه یافتند، به طور قطع تیم های بسیار خوبی هستند. این قاره همیشه همین تعداد تیم های نزدیک به هم را دارد و در حال حاضر نمی توانیم تیمی را دست کم بگیریم.

وی ادامه داد: عراق، کویت و بحرین تیم های بسیار خوبی هستند و ما در سال های قبل این مشکل را داشتیم که در جمع هشت تیم نتوانستیم عملکرد خوبی داشته باشیم تا در ادامه سهمیه جهانی را به دست آوریم. 

وی افزود: ما می توانیم در مرحله دوم، ۲ بازی اول را ببریم و انشا الله با کمک خدا برای صدرنشینی با بحرین رقابت کنیم و حتی می توانیم از الان به فینال آسیا هم فکر کنیم اما قرار است پله به پله جلو برویم. در ابتدا باید عراق را ببریم و بعد به بازی های دیگر فکر کنیم. 

غلامی در مورد مصدومیتش بیان کرد: مورد جدی نبود و چون گردش خون بالایی داشتم، ضربه روی بینی باعث پارگی و خونریزی شدیدی شد اما خدا را شکر مشکل جدی ندارم و صحیح و سالم در خدمت تیم هستم.

تیم ملی هندبال کشورمان با سه پیروزی در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی عربستان برگزار می شود، به عنوان صدرنشین به دور بعدی صعود کرد و حالا باید در مرحله دوم با تیم های بحرین، کویت و عراق دیدار کند.

پنج تیم برتر این رقابت ها به مسابقات جهانی لهستان - سوئد ۲۰۲۳ صعود خواهند کرد. تیم ایران فردا در نخستین دیدار از مرحله دوم به مصاف عراق خواهد رفت.  

برنامه دیدار های ایران در مرحله دوم به شرح زیر است: 

شنبه ۲ بهمن‌ماه / ساعت ۱۲:۳۰

ایران - عراق

دوشنبه ۴ بهمن‌ماه / ساعت ۱۴:۳۰

ایران - کویت

چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه / ساعت ۱۶:۳۰

ایران - بحرین

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha