۱ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۲۷
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 84621926
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

گاز منواکسید کربن ۲ شاهرودی را به گام مرگ کشاند

شاهرود - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود گفت: نشت گاز منو اکسید کربن ناشی از سوخت ناقص گاز شهری ۲ شاهرودی را به گام مرگ کشاند.

سرهنگ علی کریمی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ زن و مرد  حدود ۵۰ ساله شاهرودی که مسیر خروجی دودکش بخاری و کلاهک منزلشان را بررسی نکرده بودند براثر گاز گرفتگی جان باختند.

وی با بیان اینکه کارشناسان آتش نشانی این شهرستان علت این حادثه را دربررسی های اولیه خود بازگشت منواکسید کربن به منزل و محل سکونت این ۲تن اعلام کردند ، تاکید کرد: این گاز سمی ، خطرناک و قاتل خاموش با شروع فصل سرما سالانه جان افرادی را براثر بی احتیاطی در استفاده از تجهیزات گرمایشی گاز سوز می گیرد.

فرمانده انتظامی شاهرود از مردم خواست به توصیه های ایمنی کارشناسان امر و توضیحات قبل از استفاده دفترچه های راهنمای این دست تجهیزات گرمایشی به جدیت عمل کنند.

کریمی افزود: مردم باشروع پاییز و استفاده از لوازم گازسوز در منازل ، کارگاه ها و محیط های سر بسته،از باز بودن  لوله های خروجی دود و دودکشها با بازدید های دوره ای منظم اطمینان حاصل کنند.  

شهرستان شاهرود در شرق استان سمنان بیش از ۲۲۰ هزار تن جمعیت و سه و هزار و۵۰۰ هکتار مساحت دارد.

استان سمنان بیش از ۲۸۰هزار مشترک گاز دارد که شهرستان شاهرود با ۹۶ هزار مشترک بیشترین تعداد و سرخه با ۶ هزار ، کمترین مشترکان گاز این استان را دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha