مدارس در ۹ شهرستان‌ و یک بخش خراسان جنوبی تعطیل شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: مدارس در ۹ شهرستان و یک بخش این استان فردا (شنبه) به علت بارش برف، برودت شدید هوا و لغزندگی معابر تعطیل است و آموزش غیرحضوری انجام می‌شود.

محمدعلی واقعی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بارش برف در نقاط مختلف استان و شرایط خاص ناشی از کرونا، تمامی مدارس شهرستان‌های بیرجند، قاینات، فردوس، سرایان، سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف در همه مقاطع تحصیلی فردا تعطیل است و آموزش به‌صورت مجازی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: آموزش تمامی مراکز پیش دبستانی، مدارس ابتدایی و متوسطه اول شهرستان بشرویه نیز فردا دوم بهمن ماه غیرحضوری است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همچنین مدارس بخش سرداران شهرستان نهبندان به همراه مدارس روستاهای تابعه این بخش تعطیل است و آموزش غیرحضوری ارائه می‌شود.

وی افزود: این تعطیلی مدارس برای فردا شنبه دوم بهمن ماه است.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و حدود ۱۸۰ هزار دانش‌آموز دختر و پسر در دوره‌های مختلف تحصیلی و پیش دبستانی در مدارس استان تحصیل می‌کنند.

ناپایداری جوی از دیشب در خراسان جنوبی به‌صورت وزش باد شدید، بارش برف در برخی نقاط بارش باران آغاز شد و این وضعیت تا فردا ادامه دارد. اداره کل هواشناشی خراسان جنوبی درباره این وضعیت جوی به‌ویژه کاهش محسوس دما و یخبندان شبانه، هشدار سطح نارنجی (اقدام ضروری) صادر کرد.

بارش برف و وزش تندباد امروز باعث بسته شدن برخی محورهای خراسان جنوبی شد و نیروهای امدادی و پلیس راه به افراد گرفتار در راه‌ها امدادرسانی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha