۱ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84621801
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

راه ۲۳ روستای کوهستانی شرق گلستان بسته است
بارش برف امروز جمعه در شهرستان مرزی مراوه‌تپه

گنبدکاووس - ایرنا - راه دسترسی ۲۳ روستای شرق گلستان بر اثر بارش شدید برف که از بامداد امروز جمعه در مناطق کوهستانی آغاز شده و کماکان نیز ادامه دارد باوجود تلاش تیم‌های راهداری همچنان بسته است‌.

فرمانداران شهرستان‌های رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه‌تپه شامگاه امروز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفتند که راه روستاهای کوهستانی با بهبود شرایط جوی حداکثر تا فردا ظهر بازگشایی خواهد شد.

فرمانداران این ۶ شهرستان واقع درشرق گلستان همچنین با اشاره به سرمای هوا و وقوع یخبندان درمناطق کوهستانی ضمن دعوت از مردم برای پرهیز از هرگونه تردد در جاده‌ه‌ای، بیان داشتند که تردد در جاده‌های روستاهای مناطق کوهستانی منطقه به سختی و تنها با زنجیر چرخ امکان دارد.

فرماندار رامیان با قدردانی از تلاش نیروهای راهداری برای برف‌روبی و بازگشایی مسیرهای مواصلاتی اصلی و فرعی این شهرستان گفت که هم اکنون راه هشت روستای واقع در مناطق کوهستانی رامیان شامل "قورچای، پاقلعه، پل آرام، ویرو، کشکک، الهادی، رضی و ملک آرام" به سبب بارش شدید برف مسدود است.

جواد صادقلو بابیان اینکه هم اکنون ماشین‌آلات راهداری در تلاش برای بازگشایی مسیرها هستند، افزود: هم اکنون برق روستای کشکک نیز قطع است که نیروهای اداره برق با همراهی راهداری درحال عزیمت به روستا هستند.

وی از مردم مناطق کوهستایی رامیان درخواست کرد باتوجه به وقوع یخبندان در جاده‌ها از هرگونه ترد غیرضرور پرهیز نمایند و در صورت نیاز به تردد حتما از زنجیر چرخ استفاده کنند.

فرماندار آزادشهر نیز گفت که هم اکنون راه سه روستای وطن، نرگس‌چال و رحیم آباد به سبب بارش شدید برف با ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر بسته است ضمن اینکه جاده سه روستای کاشیدار، نراب و وامنان نیز که از صبح بسته بود با تلاش نیروهای راهداری درحال بازگشایی نهایی است.

حمیدرضا ملک حسینی افزود: جاده اصلی آزادشهر به خوش ییلاق که از پل غزنوی به بعد به علت بارش شدید برف بسته شده بود با تلاش تیم های راهداری تا منطقه تیل آباد بازگشایی شده اما مسیر خوش ییلاق و گردنه آن همچنان بسته است و به احتمال زیاد و با بهبود شرایط جوی تا فردا ظهر بازگشایی خواهد شد.

راه ۲۳ روستای کوهستانی شرق گلستان بسته است
بارش برف در مناطق کوهستانی آزادشهر گلستان

همچنین فرماندار مینودشت نیز به خبرنگار ایرنا گفت که با تلاش نیروهای راهداری تمامی جاده‌های مناطق کوهستانی ۲ بخش مرکزی و کوهسارات این شهرستان به جز ۲ روستای "زنگولاب و ریگ چشمه بالا" در مسیر جاده تنگه چهل چای بسته است.

محمدتقی قزل سفلی افزود: پس از صدور هشدار سازمان هواشناسی گلستان مبنی بر بارش شدید باران و برف در استان بویژه مناطق کوهستانی، جلسه مدیریت بحران مینودشت باحضور اعضا تشکیل و شب گذشته همه آنها در حالت آماده باش  هستند.

وی اضافه کرد: باوجود بازبودن تمامی جاده‌های اصلی و روستایی مینودشت در مناطق کوهستانی‌ به سبب یخبندان، تردد در این جاده‌ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است ضمن اینکه به نیروهای راهداری، انتظامی و پلیس راه شهرستان گفته شده به منظور جلوگیری از حوادث احتمالی، حتی المقدور اجازه تردد به خودروها در مناطق کوهستانی ندهند.

قزل سفلی همچنین از امداد رسانی به یک خانواده گرفتار در برف در روستای پلنگر مینودشت خبر داد و گفت: نیروهای امدادی به این خانواده که برای شرکت در مراسم ترحیم آمده بودند، کمک کردند تا سالم به مقصد برسد.

فرماندار مراوه‌تپه نیز به خبرنگار ایرنا گفت که به سبب بارش برف در مناطق کوهستانی این شهرستان بویژه بخش گلیداغ هم اکنون راه ۱۰ روستای این بخش کوهستانی بسته است و تلاش تیم‌های راهداری برای بازگشایی آنها ادامه دارد.

لقمان قربانی افزود: هم اکنون تمامی راه‌های مواصلاتی اصلی مراوه‌تپه باز است اما به سبب یخبندان و وزش باد تردد در آنها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است ضمن اینکه باهدف جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی جاده اسلام آباد _ گلیداغ و جاده شلمی _ آشخانه در خراسان شمالی بسته اعلام شده است.

همچنین "علی جوان" فرماندار گالیکش و "فرهاد شیبک" فرماندار کلاله نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفتند که با وجود بارش شدید برف در این ۲ شهرستان بویژه مناطق کوهستانی آن با تلاش نیروهای راهداری هم اکنون تمامی راه‌های اصلی و روستایی باز است اما تردد در آن تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گفته فرماندار گالیکش، فقط برق روستای "کندوس کوه" این شهرستان قطع است که هم اکنون تلاش نیروهای اداره برق برای وصل کردن برق روستا آغاز شده است.

نیمی از جمعیت یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع در شرق این استان سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha