۲ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84621785
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از شهرستان های مریوان و سروآباد

سنندج- ایرنا- بازگشایی راه ارتباطی سروآباد - کامیاران، احداث یک کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی برق در مریوان و تک خوانی شدن شبکه برق ۲۱ روستای شهرستان سروآباد از جمله اخبار کوتاه امروز شنبه شهرستان های مریوان و سروآباد است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محور ارتباطی سروآباد کامیاران بعد از ۴۸ ساعت بسته بودن در اثر بارش سنگین برف با تلاش نیروهای راهداری شهرستان سروآباد بازگشایی شد.

این محور ارتباطی که یکی از محورهای اصلی شهرستان سروآباد به شمار می رود ارتباط بین استان های جنوب کشور با غرب کشور را برقرار می کند بارش یک متری برف در گردنه مارانی باعث مسدود شدن این محور مهم ارتباطی شده بود.

به گفته رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد راهداران در دو روز گذشته مشغول برف روبی و بازگشایی این مسیر بودند که با همکاری مردم منطقه، مسیر بازگشایی و ایمن سازی شد.

دیاری استواری با بیان اینکه بیش از ۵۰ تن نمک در این مسیر مصرف شده است، افزود: تردد در این گردنه فقط با زنجیرچرخ امکان پذیر است و رانندگان و مسافران حتما تجهیزات ایمنی و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.

احداث یک کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی برق در مریوان 

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان گفت: یک کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی جهت بازآرایی شبکه ناشی از احداث پست جدید مریوان ۲ در این شهرستان احداث شد.

عبدالرحمن مرادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این پروژه شامل شبکه برق سه منطقه مسکن مهر شهرداری، نوبهار و میدان سرباز است که عملیات اجرایی آن با موفقیت به پایان رسید.

وی مهمترین اهداف اجرای این پروژه را افزایش پایداری خطوط برق و ارتقاء ظرفیت بارشبکه عنوان کرد و افزود: کاهش تلفات انرژی، کوتاه شدن مسیر شبکه، تامین برق در شرایط بحرانی و همچنین افزایش رضایتمندی مشترکان از دیگر اهداف مورد نظر در اجرای طرح بود.

مدیر توزیع برق شهرستان مریوان یادآور شد: برای اجرای این پروژه پنج اصله پایه ۱۲متری فرسوده از چرخه مصرف خارج شد و در مجموع اعتباری افزون بر چهار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه هزینه شد.

وی با بیان اینکه ۱۰ هزار مشترک شهری به صورت مستقیم از مزایای اجرای این پروژه بهره مند می شوند، تاکید کرد: خط جدید تغذیه کننده موجب تعدیل بار خطوط مجاور نیز خواهد شد.

مرادی افزود: نصب یک دستگاه سکسیونر هوایی ساده و برقراری ۲ تیغه جدا کننده از جمله اقداماتی است که به صورت همزمان با اجرای این پروژه در شهرستان مریوان انجام شده است.

وی اضافه کرد: کار اصلاح و بهسازی شبکه و همچنین تعویض هادی و تجهیزات با اخذ خاموشی با برنامه و بدون کمترین انحراف از زمان خاموشی انجام شد.

تک خوانی شدن شبکه برق ۲۱ روستای شهرستان سروآباد

مدیر توزیع برق شهرستان سروآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون شبکه برق ۲۱ روستای تابعه این شهرستان با سه هزار و ۲۵۰ اشتراک برق تک خوانی شد.

عبدالله آذری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد زیادی از این روستاها در مناطق صعب‌العبور قرار گرفته اند و همین امر باعث شد تا سختی کار و اجرای فعالیت‌های مربوط به اصلاح و بهینه‌سازی شبکه برق در این روستاها دوچندان باشد.

وی افزود: برای اجرای این پروژه در مجموع ۱۸ میلیارد و۳۰۰ میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات داخلی شرکت برق هزینه شده است تا کنتورهای این روستاها از حالت باز فروش خارج و به تکخوانی تبدیل‌ شوند.

مدیر توزیع برق شهرستان سروآباد با بیان اینکه سال گذشته فقط سه روستای تابعه این شهرستان با ۵۵۰ اشتراک تک خوانی شده بود، یادآور شد: بر اساس برنامه های عملیاتی تدوین شده برای سال جاری کنتور برق ۶ هزار مشترک روستایی دیگر در این شهرستان تکخوانی می شود.

وی ادامه داد: با اتمام طرح تکخوانی کنتورهای برق روستاها مشترکین روستایی می‌توانند وضعیت مصرف برق و یا وجود هر ابهامی در قبوض برق مصرفی خود را به‌صورت سیستمی از طریق “پورتال شرکت” و یا “اپلیکیشن برق من”  دریافت کنند.

آذری اضافه کرد: جلب رضایت مشترکین، برقراری عدالت اجتماعی و بهره‌مندی از شرایط انشعاب برای مشترکین روستایی همچون مشترکین شهری یکی از اولویت‌های برنامه کاری شرکت‌ توزیع برق شهرستان سروآباد است.

 وی افزود: اجرای طرح تکخوانی کنتور برق در سطح روستاها می‌تواند برخی مشکلات مربوط به هرگونه ابهام و اختلاف‌نظر روستاییان در مورد نحوه قرائت و محاسبه نرخ قبوض برق مصرفی را برطرف کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha