استخدام امدادگران و نجاتگران تسهیل پیدا کند

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ما به دنبال اقناع مسئولین برای استخدام امدادگران و نجاتگران هستیم، گفت: رایزنی‌های لازم با سازمان امور استخدامی و نهادهای مربوطه انجام خواهد شد تا روند استخدام امدادگران و نجاتگران داوطلب تسهیل پیدا کند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان تهران؛ دکتر پیر حسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز جمعه با همراهی مسولین و نمایندگان سازمان امور استخدامی کشور، شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران و دیگر مسئولان از پایگاه های امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان تهران در آزادراه تهران-کرج و همچنین پایگاه امداد و نجات کوهستان دربند در شمال پایتخت بازدید کردند و با امدادگران و نجاتگران و مسولین حاضر دد این پایگاه ها به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

رئیس جمعیت هلال احمر در این بازدید اظهار کرد: به غیر از موضوع داوطلبان، ۱۲ هزار امدادگر و نجاتگر داوطلب در سطح کشور به هموطنان امداد رسانی می کنند و این افراد در پایگاه های امداد و نجات حداقل ۱۰ روز شیفت کاری پشت سر می گذارند و در واقع نباید اسم امدادگران و نجاتگران را داوطلب گذاشت. 

وی گفت: اکثر امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در کشور در سخت ترین شرایط که هیچ فردی قادر به خدمت نیست، در حال خدمات رسانی هستند و باید شرایط استخدام این افراد تسهیل شود و یا اگر استخدام نشدند، بیمه این افراد در صورت بروز حوادث برای خودشان، تأمین شود تا از خدمتی که داشته اند متضرر نشوند. 

رئیس جمعیت هلال احمر بیان کرد: تلاش ما این است که هماهنگی های لازم با سازمان امور استخدامی و نهادهای مربوطه را داشته باشیم و بتوانیم برای استخدام امدادگران و نجاتگران داوطلب جمعیت هلال احمر، اقداماتی را انجام دهیم. 

کولیوند ادامه داد: همه باید تلاش کنیم تا روحیه ایثارگری را در بین نجاتگران گسترش دهیم‌. 

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: در هر شیفت پایگاه امداد و نجات باید ۸ نفر نیروی عملیاتی حضور داشته باشد که ضروری است با توجه به اهمیت تامین منابع انسانی ثابت و معین در این پایگاه ها جهت تکمیل و نظام بخشی به فرآیند خدمت رسانی به هموطنان و افزایش کیفیت خدمات قابل ارائه، هر چه سریعتر روند استخدام امدادگران و نجاتگران داوطلب را تسهیل ببخشیم. 

در پایان این بازدید نیز نماینده سازمان امور استخدامی کشور گفت: با پیگیری های مجدانه ای که از طرف رئیس جمعیت هلال احمر شده است، در صورت عدم وجود منع قانونی و طی نمودن فرآیندهای قانونی لازم، تلاش خواهیم کرد موضوع استخدام امدادگران و نجاتگران داوطلب و زحمتکش جمعیت هلال احمر را پیگیری و در این خصوص برنامه ریزی هایی را انجام خواهیم داد تا بزودی بتوانیم شاهد این امر که باعث افزایش کیفیت خدمت رسانی به هموطنان خواهد شد باشیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha