۱ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۱۰
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84621656
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سقوط بهمن گردنه ژالانه سروآباد را مسدود کرد

سنندج- ایرنا- رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای سروآباد گفت: گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد اورامان به دلیل سقوط بیش از حد بهمن تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شد.

دیاری استواری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گردنه ژالانه محور ارتباطی شهرستان های سرواباد و مریوان به پاوه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی سروآباد به هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن روز گذشته که بعد از ۷۲ ساعت مسدود بودن بازگشایی شده بود، دوباره مسدود شد.

وی ادامه داد: ارتفاع برف در این گردنه به بیش از ۱۰ متر می رسد و طی سه روز گذشته بیش از ۵۰ مورد سقوط بهمن در این گردنه اتفاق افتاد و باعث مسدود شدن گردنه شد.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد یادآور شد: باتوجه به سقوط پی درپی بهمن و ارتفاع بیش از حد برف در این گردنه برف روبی و بازگشایی این مسیر بسیار خطرناک است لذا تصمیم گرفتیم که این گردنه فعلا مسدود باشد.

وی تاکید کرد: رانندگان و مسافران از تردد در این گردنه خودداری کنند چون گرفتار سقوط بهمن می شوند و تا اطلاع ثانوی بازگشایی این مسیر خطرناک است.

استواری اضافه کرد:‌ در حال حاضر از مجموع ۷۳ روستای تابعه شهرستان سروآباد راه ارتباطی ۹ روستا همچنان مسدود است و تلاش راهداران این است که تا پایان امروز این مسیرها بازگشایی شوند.

وی با بیان اینکه بقیه مسیرهای شهرستان باز و تردد در آنها برقرار است گفت:‌ به جز گردنه ژالانه که مسدود است تردد در گردنه مارانی محور ارتباطی سروآباد کامیاران با زنجیرچرخ امکان پذیر است و بقیه راههای ارتباطی شهرستان باز و تردد بدون هیچ مشکلی در انها برقرار است.

به گزارش ایرنا، گردنه ژالانه در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه و همچنین محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن با ۱۲ هزار نفر جمیت است.

شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha