نگاه فرانسه و ژاپن به هند و اقیانوسیه/ لودریان و هایاشی گفت وگو کردند

تهران- ایرنا- وزرای خارجه و دفاع ژاپن و فرانسه درباره منافع مشترک ، همکاری های دوجانبه و تعمیق روابط امنیتی در منطقه هند و اقیانوسیه گفت و گو کردند.

به گزارش ایرنا ، آسوشیتدپرس روز جمعه اعلام کرد، مذاکرات میان چهار وزیر از جمله ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه و فلورانس پارلی وزیر دفاع فرانسه با همتایان ژاپنی که اولین دور از مذاکرات از سال 2019 به حساب می آید، به صورت مجازی برگزار شد.

یوشیماسا هایاشی و نوبو کیشی وزرای امور خارجه و دفاع ژاپن، فرانسه را شریکی ضروری در دستیابی به هدف آزاد و باز در هند و اقیانوسیه توصیف کردند.

کیشی وزیر دفاع ژاپن گفت: محیط امنیتی اطراف ژاپن و فرانسه به طور فزاینده‌ای در حال تغییر و در عین حال نامطمئن‌تر شده است زیرا برخی کشورها تلاش می‌کنند وضعیت موجود را با زور تغییر دهند.

وی همچنین به توسعه هسته ای و موشکی کره شمالی و پیشرفت اخیر آن در فناوری موشکی اشاره کرد که می تواند جلوگیری از آنها را دشوارتر کند.

کره شمالی در این ماه چهار بار موشک های بالستیک آزمایش کرده است.

فرانسه که قلمروهایی در اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی دارد، دارای منافع استراتژیک در این منطقه است و این کشور سال گذشته یک ناوگان آموزشی را برای مانورهای مشترک با ژاپن، ایالات متحده و سایر کشورها به این منطقه اعزام کرد.

ژاپن روابط نظامی خود را فراتر از متحد سنتی خود یعنی ایالات متحده گسترش داده است و فرانسه از جمله کشورهایی است که در سال های اخیر همکاری نظامی با آنها را افزایش داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha