هدف دشمن در برجام دست نیافتن ایران به خواسته های خود است

اصفهان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خور و بیابانک گفت: یکی از اهداف دشمن و عملیات رسانه ای آن در برجام، نرسیدن ایران به خواسته های قانونی خود است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سعید جاویدی در خطبه های نماز جمعه شهر خور افزود: جنگ‌ شناختی دشمن با عملیات هدفمند رسانه‌ای در صدد است تا راهبرد خنثی‌سازی تحریم را که از یک سو نگاه به درون دارد و از دیگر سو در صدد تعامل با همسایگان و دیگر کشورها است هدف قرار دهد تا کشور بازهم معطل غرب و آمریکا بماند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک خاطرنشان کرد: مقایسه روابط ایران و چین و روسیه با روابط ایران با آمریکا درست نیست زیرا آمریکا روابط بین المللی خود با ایران را مبتنی بر تنازع و تقابل نهاده است و سابقه ۴۳ساله گذشته شاهد آن است.

حجت الاسلام جاویدی افزود: این درحالی است که چین و روسیه نقش خود در عرصه بین‌الملل را در تعارض و تقابل با ایران تعریف نکرده‌اند و حساب توافق ایران با روسیه و چین، می‌تواند برد برد محسوب شود، چیزی که درباره توافق ایران و آمریکا متصور نیست.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک ادامه داد: ایران و روسیه در زمینه‌های دو جانبه روابط اقتصادی،نظامی، امنیتی، منطقه‌ای و بین‌المللی اشتراک منافع راهبردی دارند.
وی با بیان‌ اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی برای سه گروه از کشورها اولویت در توسعه روابط قائل شدند افزود: این تقسیم بندی شامل  کشورهای همسایه، کشورهای مسلمان و کشورهای همسو است.
حجت الاسلام جاویدی گفت: روسیه کشور همسایه است، در بسیاری از مواضع با ما همسو است و با داشتن بیش از ۲۵ میلیون مسلمان، ظرفیت اسلامی خوبی دارد.
وی استفاده از ظرفیت و توان داخلی و بهره مندی متناسب از دیگر کشورها را مهم بیان کرد وافزود: برای خنثی‌سازی فشار تحریم‌ ها باید روابط با کشورهایی که با وجود تحریم علاقه‌مند همکاری با ما هستند از جمله روسیه و چین را توسعه دهیم.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک با اشاره به حملات مقاومت یمن به‌ ابوظبی گفت: این یک فصل نوین در جنگ هفت ساله مردم یمن با ناتوی عربی غربی است که در باره این واقعه تحلیل‌های زیادی انجام شده و خواهد شد.
وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به سالروز ولادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت روز مادر و زن گفت: ولایتمداری حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای جامعه امروز است.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک اظهار کرد: زنان به عنوان تکیه گاه اصلی خانواده نقش بسزایی در تربیت فرزندان و همسرداری اسلامی دارند.
امام جمعه شهرستان خور و بیابانک افزود: طبق دین اسلام هیچ تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha