تصمیم های خوبی برای استان در سفر رییس جمهور گرفته شد

بندرعباس- ایرنا- نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور و هیات دولت به استان، گفت: در این سفر مشکلات مردم عنوان و تصمیم های خوبی برای رفع این مشکلات گرفته شد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس اظهار داشت: البته نباید فراموش کنیم که رفع مشکلات زمان بر است و نمی توان در یک بازه زمانی کوتاه انتظار حل همه مشکلات را داشت.

وی با بیان اینکه هرمزگان سالیان بسیاری است که از فقر و محرومیت رنج می برد، افزود: قرار داشتن هرمزگان در رتبه اول فقر کشور با وجود ظرفیت های اقتصادی بسیار در این استان، بسیار ناراحت کننده است و ما امیدواریم که دولت سیزدهم بخشی از مشکلات این استان را حل کند و معیشت مردم را ارتقاء بخشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس تاکید کرد: علاوه بر بودجه سالانه، ضروری است بودجه ویژه‌ای نیز برای رفع فقر به هرمزگان اختصاص یابد.

حجت الاسلام عبادی زاده در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به بازدید اخیرش از مناطق سیل زده هرمزگان، گفت: یکی از دلایل ایجاد سیل در این منطقه برداشت بی رویه شن ها از بستر رودخانه ها بوده که باید مسوولان امر فکری برای این موضوع و برخورد با متخلفان داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان رشد درختان کرت دریایی را از دیگر مشکلات دانست گفت: این درختان که در وسط و اطراف رودخانه رشد کرده باید مرتب هرس شوند تا مسیر آب را منحرف نکنند.

حجت الاسلام عبادی زاده یادآور شد: در این سیل به ۵ هزار خانه آسیب جزئی وارد شده و یک هزار و هفت خانه نیز به دلیل خسارت شدید نیازمند بازسازی هستند و اکنون بسیاری از مردم در چادر زندگی می‌کنند که باید خسارت های وارد شده به زندگی مردم جبران شود.

مردم ایران همیشه در برابر اقدامات امریکایی ها ایستادگی می کنند

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به دشمنی آمریکایی ها با ایرانی ها، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره این موضوع را عنوان داشتند که آمریکایی همیشه دچار اشتباه محاسباتی هستند و همواره این اشتباه را تکرار می کنند ، اما مردم ایران همیشه در برابر آمریکایی ها اراده پولادین دارند و ایستادگی می کنند.

وی، شکست در کودتای طبس، راه‌اندازی جنگ ۸ ساله و تحریم‌های مختلف را از اشتباهات محساباتی آمریکا عنوان کرد و گفت: مردم ایران در مقابل همه اقدامات آمریکایی‌ها اراده پولادین دارند و همواره استوار هستند.

امام جمعه بندرعباس در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) ، گفت: زن مسلمان در مقام عفت و پاکی، راه و روش حضرت زهرا (س) را دنبال می‌کند و امروز دشمنان به دنبال دور کردن زنان از این مسیر هستند که باید با هوشیاری تمام نقشه های شوم دشمنان و هجمه های فرهنگی آنها را نقش بر آب کرد.

حجت الاسلام عبادی زاده آسیب های اجتماعی در جامعه به ویژه مساله خودکشی را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: افسردگی و پوچی و نداشتن هدف و فلسفه زندگی از جمله مهمترین دلایل این موضوع است که باید کارشناسان اجتماعی در این حوزه وارد شده و مشکلات را شناسایی و با برنامه ریزی در جهت رفع آنها گام برداشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha