دهدز با منفی ۵.۸ درجه دما سردترین شهر خوزستان شد

اهواز - ایرنا - مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دهدز با ۵.۸ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه‌زاری روز جمعه با اشاره به آخرین وضعیت آب و هوای استان اظهار داشت:  طی ۲۴ ساعت گذشته آغاجاری به ۱۷.۱ درجه سانتیگراد و دهدز با دمای منفی ۵.۸ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده‌اند.

وی حداکثر و حداقل دمای اهواز در ۲۴ ساعت گذشته را به ترتیب ۱۶.۲ و ۲.۷ درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: در بررسی آخرین تصاویر ماهواره‌ای و داده‌های هواشناسی تاثیر توده گرد و خاک عراقی بصورت افزایش آلاینده‌ها و کاهش دید افقی در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی مشاهده می‌شود که انتظار داریم به تدریج با فروکش کردن گردوخاک، وضعیت بهبود یابد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد : تا اواسط وقت امروز موج بارشی سبب بارش برف و باران و رعد وبرق در مناطق شمال، شمال شرق و شرق خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش در ارتفاعات استان عمدتا بهصورت برف است و تا اواخر وقت امروز وزش باد در اغلب نقاط استان متوسط خواهد بود.

سبزه زاری تصریح کرد: بدلیل ریزش هوای سرد تا ۲ روز آینده رخداد دماهای زیر صفر و یخ زدگی سطح زمین بویژه در مناطق شمالی، شرقی و ارتفاعات استان مورد انتظار است همچنین شمال خلیج فارس نیز تا اواخر وقت شنبه مواج پیش بینی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha