تقویت همکاری دریایی از دستاوردهای رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ است

تهران- ایرنا- معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: ارتقای امنیت تجارت بین‌المللی و مقابله با دزدی و تروریسم دریایی از جمله اهداف رزمایش مرکب ایران، چین و روسیه است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری اظهار داشت: رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ در ابعاد مختلف حائز اهمیت است که برقراری امنیت تجارت دریایی در شمال اقیانوس هند و هماهنگی بهتر و ارتباطات نزدیک‌تر بین نیروهای دریایی کشورهای منطقه و فرامنطقه‌ای و البته تبادل تجربیات دریایی در امدادرسانی و کمک در حوادث و سوانح دریایی از آن جمله است.

معاون هماهنگ کننده ارتش همچنین تصریح کرد: برگزاری مقتدرانه این رزمایش با میزبانی و فرماندهی ما نشان می‌دهد نیروهای دریایی جمهوری اسلامی ایران متشکل از ارتش و سپاه، از توانمندی بسیار خوبی در برنامه‌های امنیت افزای مشترک با یکدیگر و مرکب با دیگر کشورها رسیده‌اند و  می توانند کمربند امنیتی در شمال اقیانوس هند و دریای عمان را تقویت کنند.

وی با یادآوری این موضوع که رزمایش مرکب کمربند امنیت دریایی ۲۰۲۲ برای سومین بار درحال اجراست، افزود: این رزمایش در تقویم تمرینات نیروهای مسلح گنجانده شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت و نشانه توسعه عمق راهبردی و ارتقای جایگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف دریایی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha