امدادرسانی هلال احمر به ۹۲ هزار نفر در ۳۰ استان

تهران- ایرنا- رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر از انجام ۱۰۷۸ ماموریت توسط امدادگران برای امدادرسانی به ۹۲ هزار و ۵۴۰ نفر در ۳۰ استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات امدادی در حوادث جوی به‌ویژه برف‌وکولاک در اکثر مناطق کشور گفت: امدادگران هلال‌احمر در یک هفته‌ی گذشته به بیش از ۹۲ هزار آسیب‌دیده در این حوادث امدادرسانی کرده‌اند.

رئیس سازمان امدادونجات افزود: از روز ۲۴ دی تا ساعت ۷ صبح امروز ۱ بهمن‌ماه، ۳۱ استان کشور، متاثر از برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی شدند که ۲۲۵ شهرستان در ۳۰ استان (تمام استان‌های کشور به جز سمنان) به خدمات امدادی نیازمند بودند.

وی گفت: تعداد کل عملیات مرتبط با تغییرات شرایط جوی ۵۸۲ مورد بوده که از این تعداد، ۴۳۴ مورد مربوط به حوادث برف و کولاک، ۱۰۷ مورد سیل و آبگرفتگی و ۴۱ مورد مربوط به حوادث کوهستان بوده است.

ولی‌پور افزود: با تلاش خستگی‌ناپذیر امدادگران، در این مدت در مجموع به ۹۲ هزار و ۵۴۰ آسیب‌دیده از حوادث جوی امدادرسانی شده و ۹۷۵۰ نفر اسکان اضطراری داده شدند.

رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر گفت: در بازه زمانی یاد شده، ۱۴۴۹ تیم شامل ۵۶۴۷ امدادگر و نجاتگر هلال‌احمر به متاثران از حوادث جوی در ۶۱۶ منطقه شامل ۵۱ شهر، ۲۶۵ روستا، ۳۰ منطقه عشایر نشین و ۲۷۰ جاده کوهستانی خدمت‌رسانی کرده و به ۲۲ نفر خدمات درمان سرپایی ارائه کردند. همچنین ۱۰۸ نفر به مناطق امن و ۱۲۶ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

متاسفانه هشت نفر از هموطنان نیز بر اثر سیل‌وآبگرفتگی و برف‌وکولاک (۲ نفر ریگان، یک نفر قلعه گنج، یک نفر کهنوج، ۲ نفر بندرعباس، یک نفر البرز و یک نفر سنندج) جان خود را از دست داده و ۶ نفر هم مفقود شده‌اند.

ولی‌پور خاطرنشان کرد: در عملیات امدادرسانی به متاثران از حوادث جوی در این مدت، از ۲۲۴ واحد مسکونی تخلیه آب انجام و ۲۴۵۵ خودرو نیز از برف رهاسازی شد.

وی افزود: در حوادث پنج روز گذشته ۱۱۷۵ دستگاه چادر، ۱۷ هزار و ۷۸۳  تخته پتو، ۳۷۵۶ تخته موکت، ۳۳ هزار و ۵۵۸ کیلوگرم نایلون، ۴۱۲ شعله والور، ۷۴۸۲ بسته بسته غذایی، ۱۸۸۹ بطری آب معدنی، ۷۲۲۱ قوطی کنسرو، ۸۶۰۱ قرص نان، ۵۶۴ کیلوگرم خرما، ۴۶۰۶ کیلوگرم برنج، ۲۳۶۴ عدد بیسکوییت و ۳۷۰ کیلوگرم قندوشکر میان حادثه‌دیدگان توزیع شده است.

 به گفته رئیس سازمان امدادونجات جمعیت هلال‌احمر، امدادرسانی در ۱۰۳ شهرستان در استان های آذربایجان شرق و غربی، اردبیل،فارس،کردستان،کرمان،سیستان و بلوچستان و هرمزگان،همدان،مازندران،خوزستان،چهارمحال و بختیاری،کرمانشاه، ایلام،زنجان و قزوین ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha