وزش باد شدید امدادرسانی هوایی به مناطق سیل زده جنوب کرمان را مختل کرده است

کرمان - ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با اشاره به اینکه امدادرسانی و بازگشایی مسیرها در مناطق سیل زده به صورت زمینی و هوایی در حال انجام است، گفت: در حال حاضر وزش باد شدید امکان امدادرسانی هوایی به این مناطق را مختل و با مشکل مواجه کرده است.

مجید سعیدی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اقدامات امدادی و بازگشایی مسیرها بصورت زمینی در دست انجام است و از مجموع ۳۳۹ معبر اصلی و فرعی روستایی مسدود شده بر اثر سیل، فقط ۷۷ مسیر واقع در مناطق سخت گذر مسدود و بازگشایی آنها دشوار است.

وی خاطرنشان کرد: از مجموع ۷۰ روستا که بر اثر سیل دچار قطعی آب بوده اند، آب ۱۶ روستا هنوز قطع است و اقدامات لازم برای وصل آب آنها در دست پیگیری قرار دارد.

وی به قطع برق در ۲ روستای سیل زده جنوب کرمان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در ابتدای وقوع سیل در این منطقه بالغ بر ۲۵ هزار نفر گرفتار سیل بوده اند که بخش زیادی از این مشکل برطرف شده و در حال حاضر حدود ۱۲ هزار نفر به مشکلات سیل گرفتار هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان در ادامه ضمن بیان این مطلب که رفع گل و لای و آبگرفتگی منازل نیز توسط گروه های جهادی در دست انجام است، اظهار داشت: با استقرار ۲ آشپرخانه بزرگ و مجهز در مناطق سیل زده، تاکنون ۴۰ هزار پرس غذای گرم در بین مردم سیل زده توزیع شده است.

سعیدی به توزیع ۳۰۰ تن اقلام معیشتی از سوی هلال احمر در مناطق سیل زده نیز اشاره کرد و ادامه داد: ۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین نیز به منظور تسریع در بازگشایی مسیرها و امدادرسانی به روستاهای سیل زده در حال فعالیت است.

وی به مصوبات انجام شده برای ادامه کار امدادرسانی به مناطق سیل زده نیز اشاره و عنوان کرد: شناسایی میزان دام های تلف شده و جایگزینی آنها، تامین دارو و واکسیناسیون مورد نیاز برای دام های موجود، ترمیم اضطراری سیل بندها و شناسایی زیرساخت های آسیب دیده بخش کشاورزی از جمله این موارد به شمار می رود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha