۱ بهمن ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84621439
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه شهرستانهای خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- تبیین علل و اثرات سفر رییس جمهور به روسیه، اهمیت جهاد تبیین حقایق و واقعیتهای کشور در فضای مجازی و لزوم انجام کامل واکسیناسیون موضوعات مهمی است که ائمه جمعه شهرستانهای خراسان رضوی در خطبه های نماز جمعه این هفته به آنها پرداختند.

امام جمعه تربت‌حیدریه در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان گفت:سیاست دولت سیزدهم در توجه به شرق در راستای خنثی سازی تحریمها بوده است و سفر اخیر رییس جمهور به روسیه در این راستاست.

حجت‌الاسلام محمدرضا عصمتی افزود: سفر رییس جمهور به روسیه یعنی دنیا فقط غرب نیست و ظرفیت های بزرگی در کشورهای شرق جهان هست و باید در راستای تقویت و گسترش روابط با همسایگان شرقی برای خنثی سازی تحریم ها گام برداشت.

وی ادامه داد:دشمن شروع به تبلیعات در فصای مجازی برای زیرسوال بردن سفرهای رییس جمهور کرده است اما امام خمینی(ره)فرمودند هرچیزی که دشمن علیه آن صحبت می کند به نفع ملت است.

امام جمعه سبزوار نیز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با بیان این که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر جهاد تبیین تاکید کرده اند گفت: نهضت تبیین در برابر هجمه رسانه ای دشمن به وسیله جوانان انقلابی شکل گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه افزود: جوانان توانمند در عرصه فضای مجازی باید با ورود به مسایل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی حقایق و واقعیتها را تبیین و تشریح کنند.

وی ادامه داد: امروز تسلط رسانه ای دشمن بر اذهان و افکار عمومی سبب شده است افراد زیادی در چنگال رسانه ای و تبلیغاتی دشمنان گرفتار شوند.

امام جمعه سبزوار گفت: امروز یکی از میدان های جهاد، نهضت تبیین با بهره گیری از غیرت دینی است و  نیاز به حاج قاسم های فضای مجازی داریم که با انگیزه و غیرت دینی وارد میدان شده و با تبیین حقایق، ترفندهای دشمن را خنثی کنند.

امام جمعه گناباد در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان گفت: دولت با بسترسازی واردات و تولید گسترده واکسن کرونا اقدامات اثر بخشی در کنترل این بیماری انجام داد.

حجت الاسلام حسن صادقی نسب افزود: با همت دولت انقلابی و مردمی سیزدهم واکسن کرونا در سطح وسیعی تامین شد و این مساله تاثیر زیادی در کاهش تبعات ابتلا و مرگ و میر ناشی از بیماری کوید ۱۹ در کشور داشت.

وی از مردم خواست که تحت تاثیر القائات و توهمات منفی برخی افراد که به دنبال واکسن گریزی هستند قرار نگیرند و نسبت به دریافت واکسن و از جمله دز سوم واکسن کرونا اقدام کنند.

امام جمعه گناباد با اشاره به سفر معاون پارلمانی رییس جمهور به این شهرستان گفت: مردم ولایتمدار و انقلابی گناباد از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در همه صحنه های دفاع از دستاوردهای نظام اعم از دفاع مقدس و  انتخابات حضور گسترده داشته اند.

صادقی نسب افزود: به دلیل بروز خشکسالی و تحریم های اقتصادی و سو مدیریت ها در سالهای گذشته مردم و کشاورزان و دامداران این شهرستان با مشکلاتی مواجه شده و نیازمند حمایت دولتمردان هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha