هوای سرد تا روز سه‌شنبه در چهارمحال و بختیاری مستقر است

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش محسوس دما در این استان، گفت: توده هوای سرد تا سه‌شنبه هفته پیش رو در این استان استقرار دارد.

مهران چراغپور روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت طی ساعات شب و صبح یخ‌بندان و کاهش دما انتظار می‌رود.

وی کمینه دمای شهرکرد در صبح جمعه را ۱۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر اعلام کرد و گفت: در این مدت در بسیاری از نقاط استان دما به زیر ۱۰ سانتی‌گراد زیر صفر کاهش یافت به طوری که کمینه دما در کوهرنگ به ۱۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: طی روزهای آینده بارشی در استان نخواهیم داشت و آسمان استان صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود.

چراغپور با اشاره به بارش برف طی روزهای اخیر در شهرستان کوهرنگ، تصریح کرد: ارتفاع برف در ایستگاه کوهرنگ ۵۸ سانتی‌متر است که در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت که ۹۸ سانتی‌متر بود با کسری روبرو است.

وی همچنین میانگین بارش‌های سال آبی جاری استان را ۲۶۶ میلیمتر اعلام کرد و گفت: این بارش‌ها در مقایسه با دوره مشابه میانگین بلندمدت تغییر محسوسی نداشته است.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، همچنین استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

۹۶.۱ درصد مساحت استان درگیر خشکسالی است و این موضوع بر اُفت ذخایر آب زیرزمینی به‌شدت تاثیر گذاشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha