فرار تعدادی از تروریست‌های داعش از زندانی در الحسکه سوریه

تهران- ایرنا- خبرگزاری سوریه (سانا) از فرار تعدادی از تروریست‌های داعش از زندان دوم «الصناعیه» در الحکسه که تحت کنترل شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به "قسد" است، خبر داد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، خبرگزاری سوریه (سانا) یک روز پس از وقوع دو انفجار در مقابل درهای زندان دوم «الصناعیه» که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه؛ شبه‌نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی «قسد»  قرار دارد از فرار تعدادی از اعضای گروه تروریستی داعش از این زندان خبر داد.  

سانا دیروز (پنجشنبه) گزارش داد که دو خودروی بمب‌گذاری شده پشت سر هم پس از برخورد با درهای زندان دوم «الصناعیه» در الحسکه منفجر شدند و به دنبال آن صدای تیراندازی شدید در داخل زندان شنیده شد و تروریست‌های داعش سعی کردند از این زندان فرار کنند. 

خبرگزاری سوریه افزود: جنگنده‌های اشغالگران آمریکایی به شدت در آسمان الحسکه و در ارتفاعات پایین در بالای زندان «الصناعیه» به پرواز در آمدند و منور پرتاب کردند. 

دیده بان موسوم به حقوق بشر سوریه امروز (جمعه) گزارش داد در نتیجه حوادث خشونت باری که از پنجشنبه شب در منطقه زندان غویران در الحسکه اتفاق افتاد، ۹ نفر کشته شدند.

بنا بر این گزارش کشته شدن ۶ تروریست داعشی، ۲ نفر از نیروهای امنیت داخلی قسد و حداقل یک غیرنظامی که همه آن‌ها در درگیری‌های منطقه زندان غویران در الحسکه کشته شده اند، تایید شده است. 

بنا به گزارش این دیده بان، از سوی دیگر نیروهای نظامی موفق شدند دو نفر از ۵ تروریست داعشی فراری از زندان غویران را دستگیر کنند در حالی که تا این لحظه از سرنوشت سه تروریست داعشی فراری دیگر اطلاعی در دست نیست. 

به نوشته رسانه‌های سوریه این حمله، خشن‌ترین و بزرگترین حمله در نوع خود از زمان نابودی گروه تروریستی داعش که بر مناطق پرجمعیت الحکسه سیطره یافته بود (در مارس ۲۰۱۹)، است. 

پیشتر نیز رسانه‌های منطقه به نقل از منابع آگاه گزارش داده بودند که نظامیان آمریکایی زمینه فرار شماری از تروریست های داعشی که در زندان‌های الحسکه نگه‌داری می‌شدند را فراهم کرده است. 

۲۹ مارس ۲۰۱۹ نیز شورشی در زندان غویران در الحسکه که سه هزار داعشی در آن زندانی هستند روی داد و شماری از تروریست های داعشی‌ از این زندان گریختند.

شمار زندانیان این زندان که یکی از چندین زندان شبه‌نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی است مشخص نیست اما سازمان حقوق بشری «دیده بان حقوق بشر» گفته است که نیروهای دمکراتیک سوریه نزدیک به ۱۲ هزار فرد مشکوک به عضویت در گروه تروریستی داعش را زندانی کرده است که در حدود دو تا چهار هزار نفر آن‌ها از ۵۰ کشور هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha