کشف ۴۳ دستگاه ماینر قاچاق در پردیس

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت: در فاز ۱۱ مسکن مهر پردیس ۴۳ دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق کشف و ضبط شد.

سرهنگ بهزاد عبدیان روز جمعه در حاشیه کشف دستگاه های استخراج ارز دیجیتال قاچاق به خبرنگاران گفت: کارشناسان  ارزش ریالی دستگاه های ماینر قاچاق  را ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد کردند.

وی توضیح داد: در پی کسب خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال درکارگاهی در فاز ۱۱پردیس  موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس گفت:  ماموران پس از پیگیری و تاییدصحت خبر و هماهنگی قضایی با همکاری ماموران اداره برق شهرستان به محل های مورد نظر اعزام شدند و پرونده مقدماتی تشکیل و تحویل مراجع قضایی شد.

وی تاکید کرد: پلیس، دستگیری مجرمان و برخورد با هنجارشکنان را در دستور کار خود قرار داده است و از شهروندان که با پلیس همکاری دارند تقدیر کرد.

کشف ۱۲ میلیارد ریال کلاهبرداری ارضی در پردیس 

فرمانده انتظامی پردیس از کشف کلاهبرداری به ارزش ۱۲میلیارد ریال خبرداد و اظهار داشت: کلاهبرداری میلیاردی با بکارگیری روش های متقلبانه فروش زمین به غیر از سوی یکی از شهروندان به نیروی انتظامی شهرستان گزارش شد.

عبدیان گفت: در تحقیقات و استعلام بعمل آمده توسط ماموران محرز شد که قطعه زمینی متعلق به شاکی در پردیس توسط ۲نفر با جعل اسناد و مدارک به غیر فروخته شده است.

وی توضیح داد: در اقدام بعدی ماموران موفق به شناسایی متهمان و مخل اختفای آنان شدند و باهماهنگی قضایی دونفر متهم را به همراه اسناد جعلی دستگیر کردند و متهمان که ابتدا منکر کلاهبرداری بودند پس از مواجه شدن با دلایل و مستندات به بزه انتسابی اعتراف کردند.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: به شهروندان توصیه می شود که درخصوص معاملات خود ضمن استعلام از مراجع رسمی حتما به دفاتر املاک دارای مجوز مراجعه کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک قبل از هر اقدامی بلافاصله با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰تماس بگیرند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha