آزاد راه تهران-شمال و جاده قدیم کرج - چالوس بازگشایی شد 

تهران- ایرنا- معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: آزاد راه تهران - شمال و جاده قدیم کرج - چالوس که از ساعت ١٩ دیشب بر اثر برف و کولاک بسته شده بود توسط راهداران بازگشایی شد.

عادل مصدقی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه کلیه جاده ها باز و تردد به صورت روان، عادی و ایمن برقرار است، افزود: انباشت برف و یخ در کنار راهها وجود دارد و راهداران عملیات یخ زدایی را آغاز کرده اند.

وی ادامه داد: احتمال ریزش سنگ،بهمن در ارتفاعات و جاده های کوهستانی وجود دارد رانندگانی که در جاده تردد می کنند سرعت مجاز را رعایت کنند و اگر قصد سفر به مناطق تفریحی برفگیر را دارند تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی به همراه داشته باشند.

مصدقی خاطرنشان کرد: محورهای شریانی تهران - هراز، تهران - دماوند - فیروزکوه - گردنه گدوگ و فیروزکوه - سمنان تا گردنه بشم برف روبی شده است. 

مصدقی اضافه کرد: تاکنون حدود  ۴۰ روستا از مناطق حوزه شمال و شمالشرق استان تهران نیز برفروبی و شن و نمک پاشی شده است.

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: رانندگان اگر قصد تردد به مناطق کوهستانی دارند ماشین های خود را در حاشیه و شانه راهها پارک نکنند.

مصدقی افزود: در محل راهدارخانه ها اکیپ های راهداری در حالت آماده باش و کنترل ترافیک هستند. 

وی اذعان داشت: با توجه به قطع شدن سامانه بارشی از ساعت ٦ صبح امروز در سطح استان به ویژه در ارتفاعات کوهستانی دما روبه افزایش است اما سرما همچنان در حوزه فیروزکوه، دماوند، شمیرانات، امامزاده داود، راههای روستایی حوزه شمال و شمال شرق حاکم است. 

مصدقی یادآور شد: تلفن گویای ۱۴۱ و تلفن ثابت ۷۷۹۰۹۰۸۰ مرکز مدیریت راهها استان تهران به صورت شبانه روزی آماده اطلاع رسانی از آخرین وضعیت شرایط ترافیکی و جوی جاده های استان به هموطنان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha