وزیر آموزش و پرورش: سیل به ۴۴ مدرسه قلعه گنج خسارت وارد کرد

کرمان - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بارش های اخیر موقعیتی اضطراری ایجاد کرد، بنابراین ما نیز باید تصمیم های اضطراری بگیریم گفت: ۴۴ مدرسه شهرستان قلعه گنج بر اثر سیل اخیر آسیب دیده و ۱۳۰ مدرسه نیاز به حصار کشی دارد.

به گزارش ایرنا، یوسف نوری روز جمعه در سفر به جنوب استان کرمان به همراه رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حاشیه این بازدید از مدارس آسیب دیده شهری و روستایی شهرستان قلعه گنج افزود: تعدادی از مدارس مناطق سیل زده این استان آسیب دیده یا تخریب شده اند که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.

وی ادامه ادامه داد: تعدادی از مدارس نیز دچار آب گرفتگی شده که آب موجود در این مدارس بزودی تخلیه می شود.

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تعدادی از مدارس مناطق سیل زده کرمان نیاز به شن ریزی و آسفالت دارد، تعدادی از مدارس نیز نیاز به دیوار و حصار کشی دارد که توصیه شده حصاری متناسب با بافت منطقه در نظر گرفته شود، به گونه ای که چندان ارتباط بین مردم و مدرسه قطع نشود.

نوری با بیان اینکه طرح بازسازی مدارس آسیب دیده مناطق سیل زده کرمان بزودی تامین اعتبار می شود، گفت: مدرسه کانون تربیتی محله است لذا باید از تمام ظرفیت مدارس استفاده شود.

وی تصریح کرد: چنانچه در محیط مدرسه امکان برگزاری کلاس های درس نباشد، ضرورت دارد از فضاهای عمومی مساجد برای دایر کردن کلاس های حضوری استفاده شود و یا اگر مدرسه ای کمتر آسیب دیده از شیفت بعد از ظهر آن برای دانش آموزان مدرسه آسیب دیده دیگری استفاده شود تا دانش آموزان از درس عقب نمانند.

وزیر آموزش و پرورش صبح امروز با استقبال سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان، نماینده پنج شهرستان جنوبی و مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با هدف بررسی وضعیت مدارس در مناطق سیلزده وارد شهرستان قلعه گنج از توابع این استان شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha