استاندار همدان از پایگاه امداد و نجات هلال احمر در گردنه اسدآباد بازدید کرد

همدان-ایرنا- استاندار همدان با حضور در پایگاه امداد و نجات هلال احمر گردنه اسدآباد از نزدیک ضمن بررسی روند امدادرسانی و پاکسازی این محور کوهستانی، در جریان میزان آمادگی این مجموعه امدادرسان نیز قرار گرفت.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری همدان، «علیرضا قاسمی‌ فرزاد» روز جمعه در پی بارش سنگین برف با حضور در گردنه‌ اسدآباد از پایگاه امدادی جمعیت هلال احمر در گردنه اسدآباد بازدید کرد و اقدامات تیم‌های امدادرسانی این جمعیت، در جریان میزان آمادگی و نحوه خدمت رسانی به هموطنان در گردنه را مورد بررسی قرار داد. 

وی در این بازدید از خدمات و تلاش‌های شبانه‌روزی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در امدادرسانی به در راه ماندگان و حادثه دیدگان قدردانی کرد.

استاندار همدان در این بازدید اظهار داشت: نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر استان همدان در حال آماده باش کامل قرار دارند و تیم‌های عملیاتی مجهز به تجهیزات زمستانی در پایگاه‌های امداد و نجات جاده‌ای استان همدان شبانه‌روزی حضور دارند که در صورت نیاز خدمات امدادی ارائه می‌دهند.

به گفته قاسمی‌ فرزاد، برای اسکان موقت در راه ماندگان ناشی از برف و کولاک در جاده‌های استان همدان مکان‌هایی از قبل با هماهنگی مدیریت بحران و فرمانداران پیش‌بینی و آماده شده و پرسنل هلال احمر، امدادگر و نجاتگر در پایگاه‌های و پست‌های امداد و نجات شبانه‌روزی آماده امدارسانی در زمان لزوم هستند.

استاندار همدان از پایگاه امداد و نجات هلال احمر در گردنه اسدآباد بازدید کرد

استاندار همدان همچنین چندین بازدید از مرکز مدیریت راه‌های استان که به صورت تصویری راه‌های مواصلاتی (جاده‌ای) استان را رصد و کنترل می‌کنند، داشت تا از نزدیک در جریان خدمت رسانی به هموطنان و مردم استان در ایام بارش برف سنگین قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، بارش برف و کولاک زمینی در روز گذشته موجب محدودیت دید و مسدود شدن جاده های همدان به سمت کرمانشاه و سنندج شد همچنین تردد از مسیر  همدان به سمت ملایر نیز امکان پذیر نبود.

این مسیرها همچنان از سوی عوامل پلیس راه مسدود شده و خودرهای عبوری به سمت سنندج و کرمانشاه، از پاسگاه پلیس راه به سمت مرکز شهر بهار یا همدان بازگردانده شدند.

استان همدان دارای بیش از پنج هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع راه شامل سه هزار و ۳۵۹ کیلومتر راه روستای، یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی، ۹۴۰  کیلومتر راه اصلی و بزرگراه و ۸۵ کیلومتر آزاد راه است.

پلیس راه استان همدان با ۱۰۱ تیم در راستای اجرای طرح زمستانی در مسیرهای ارتباطی و محورهای کوهستانی استان حضور دارند.

همچنین ۳۴ پایگاه ثابت و سیار تیم راهداری با ۳۱۲ دستگاه خودرو کمک دار و ماشین آلات برف روب و نمک پاش و ۵۳۳ نفر نیرو در ۱۶ گردنه و ۴۵ نقطه برفگیر استان همدان مشغول کار و خدمت رسانی هستند.

درهمین ارتباط نفربرهای زرهی ارتش نیز با توجه به تدابیر استاندار همدان برای امداد رسانی به در راه ماندگان و کمک به خودروهای گرفتار در برف محورهای ارتباطی و گردنه های استان وارد عمل شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha