استاندار مرکزی: امامزاده محمد عابد اراک ظرفیت ارزشمند فرهنگی دارد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: امامزاده محمد عابد( ع) اراک، پتانسیل بالای فرهنگی در کشور دارد و تکمیل طرح توسعه این آستان مقدس ضروری است.

« فرزاد مخلص الائمه» روز جمعه در جریان بازدید از پروژه‌های شهرستان اراک پس از زیارت مقبره مطهر امامزاده عابد ( ع) و در بازدید از طرح‌های توسعه‌ای این مکان مقدس در جمع خبرنگاران افزود: تکمیل طرح توسعه این امامزاده ضروری است.

وی بیان کرد: نیاز است اداره کل اوقاف و امور خیریه برای حل مشکلات این مکان و تکمیل طرح توسعه آن گام‌های موثری بردارد.

استاندار مرکزی ادامه داد: به زودی نشستی با اوقاف و امور خیریه برای گره‌گشایی از مشکلات پیش‌روی این مکان مذهبی برگزار می‌شود.

 مخلص‌الائمه عنوان کرد: محدودیت منابع مالی مهمترین مشکل در مسیر اجرای طرح توسعه امامزاده محمد عابد است که امیدواریم خیران هم در این راستا تلاش مضاعفی به کار گیرند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه بر این مکان مذهبی نظارت دارد اما تاکنون کمک موثری نداشته است.

« علی‌اکبر کریمی» افزود: اوقاف و امور خیریه می‌تواند برای حل مشکلات این مکان قدم بردارد و باید به این موضوع توجه بیشتری کند.

فرماندار اراک نیز در جریان این بازدید گفت: امامزاده محمد عابد (ع) یکی از ذخایر مهم فرهنگی و معنوی این شهرستان است.

« امیر هادی» افزود: این مکان مقدس به عنوان یک سرمایه معنوی از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بیان کرد: امامزاده عابد در مناسبت‌های مذهبی از مکان‌هایی است که با ازدحام جمعیت همراه است و نیاز است مشکلات این آستان مقدس هرچه سریعتر گره‌گشایی شود.

استاندار مرکزی: امامزاده محمد عابد اراک ظرفیت ارزشمند فرهنگی دارد

استاندار مرکزی صبح جمعه در نخستین برنامه کاری سفر به حومه اراک، به جمع اهالی روستای میقان نیز رفت و از نزدیک با مشکلات و مسایل این روستا آشنا شد و سپس در جمع اهالی داودآباد حضور یافت.استاندار مرکزی: امامزاده محمد عابد اراک ظرفیت ارزشمند فرهنگی دارد

مرقد شاهزاده محمد عابد یکی از بناهای مذهبی و مهم شهرستان اراک است که در۱۲ کیلومتری شمال شهر اراک و در مجاورت روستای مشهد میقان واقع شده‌ است.

این امامزاده، مرقد شاهزاده محمد عابد فرزند موسی کاظم و از بناهای دوره صفویه است.

امامزاده محمد عابد پدر ابراهیم مجاب است.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha