برف و کولاک جاده هراز را مسدود کرد

تهران- ایرنا- رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: برف و کولاک شدید محور هراز را مسدود کرد مسافران توصیه می شود از مسیر جایگزین جاده فیروز کوه تردد کنند.

سرهنگ ایرج کهریزی گفت: با توجه به شرایط بد جوی تا عادی شدن شرایط جاده هراز مسدود است و در صورت بازگشایی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش برف شدید از شب گذشته باعث کندی تردد خودروها شده است و عبور و مرور خودروها در جاده جایگزین فیروز کوه بدون زنجیر چرخ ممنوع است.

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به وضعیت ترافیک مسیرهای فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم ، توضیح داد: تردد وسایل نقلیه از دو مسیر رفت و برگشت محور فیروز کوه به دلیل بارش برف، سنگین و در جریان است و خودروها به کندی درحال عبور از  مسیرهای یادشده هستند.

کهریزی ادامه داد: عوامل راهداری با آمادگی صددرصدی در سطح محورها حاضر و مشغول پاکسازی سطح جاده‌ها هستند با توجه به بارش شدید برف و وزش باد سطح جاده های کوهستانی فیروزکوه بسیار لغزنده است و با وجود تلاش مداوم عوامل راهداری برای پاکسازی جاده ها تردد به کندی در جریان است.

وی افزود: عبور و مرور وسایل نقلیه از محور فیروزکوه سنگین و پرحجم در جریان است و با توجه به بارش برف سنگین از شب گذشته شروع بارش برف در محور های فیروزکوه و محدوده گدوک شاهد ترافیک سنگین در این محدوده هستیم.

رئیس پلیس راه ویژه شرق استان تهران با بیان اینکه تاکنون حادثه ای در جاده های کوهستانی منتهی به استانهای شمالی کشور نداشتیم ، اظهار داشت: به رانندگان و مسافران توصیه می شود که از سفرهای غیر ضروری  در جاده برفگیر و کوهستانی فیروز کوه پرهیز کنند و در زمان مناسب دیگری برای سفر برنامه ریزی کنند.

کهریزی گفت: مسافرانی که در این شرایط  الزام به سفر دارند با به همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانه مانند زنجیر چرخ، پوشاک گرم و غذای کافی، باک پر از بنزین، همچنین اطمینان از سالم بودن سیستم فنی و گرمایشی خودرو وارد محورهای کوهستانی شوند.

وی تاکید کرد: ماموران پلیس راهور از ورود خودروهایی که  تجهیزات زمستانه را به همراه نداشته باشند به جاده های برفگیر کوهستانی جلوگیری می کنند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha