ابلاغیه‌ تامین اجتماعی برای محاسبه‌ خدمات بیمارستان کیش متوقف شد

کیش - ایرنا - سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش، با اشاره به پیگیری‌های متعدد برای ایجاد مرکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی گفت: ابلاغیه‌ جدید سازمان تامین اجتماعی مبنی بر محاسبه‌ خدمات بیمارستان کیش به نرخ دولتی متوقف شد.

به گزارش ایرنا، حسین شمسیان‌راد روز جمعه با اعلام این خبر به رسانه ها اظهار دلشت: پیگیری‌های متعددی برای ایجاد مرکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی انجام شده است و به‌زودی اتفاقات خوبی برای حل این مشکل مردم در کیش شاهد خواهیم بود.
وی با اشاره به ابلاغی که اخیرا منتشر شده است، گفت: در زمانی که پیگیر موضوع تامین اجتماعی بودیم، ابلاغی به دست‌مان رسید که بر اساس آن بیمارستان تخصصی کیش از ابتدای بهمن‌ماه، ملزم به محاسبه‌ی خدمات خود با سازمان تامین اجتماعی به تعرفه‌ی دولتی خواهد بود.
شمسیان، ارائه‌ی خدمات در کیش بر اساس این ابلاغ را به حداقل ممکن اعلام کرد و ادامه داد: بلافاصله رایزنی‌هایی برای توقف اجرای این دستور که خلاف مصالح عمومی و رفاه مردم می‌باشد، انجام شد و درنهایت با گفت و گو با وزیر رفاه، وعده‌ی توقف این طرح در جهت رفع نگرانی‌های مردم داده شد.
سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان با تاکید بر پیگیری ایجاد مرکز درمانی تامین اجتماعی در کیش بعد از سال‌های طولانی افزود: تلاش ما در سازمان رفع تمام دغدغه‌های مردم در کلیه امور اجتماعی و هر موضوعی که به رفاه و آسایش آنان به‌خصوص در حوزه‌ی درمان  است.
رییس بیمارستان فوق تخصصی کیش هم گفت: با آغاز فعالیت بیمارستان کیش بیمه‌های مختلف خدمات خصوصی بیمارستان را پذیرفته اند و بر این اساس قرارداد فی مابین بسته و خدمات درمانی به بیمه شدگان در این بیمارستان ارائه می‌شود.
مصطفی نادعلی نژاد یادآور شد: : بیمه تامین اجتماعی نیز در حدود هشت سال و آن هم با توجه به مطالبه مردم و بیمه شدگان شروع به خرید خدمت کرد و تعرفه خصوصی بیمارستان را پذیرفته است.
وی افزود: براساس نامه جدید از سوی تامین اجتماعی بیمارستان کیش از اول بهمن مبنای محاسبه و پرداخت خدمات درمانی به بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را مطابق با تعرفه دولتی محاسبه می کرد.
نادعلی نژاد یادآور شد:  شورای تامین منطقه آزاد کیش و سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با توجه به وضعیت اقتصادی بیمه شدگان جزیره کیش مخالف اجرایی شدن این بخشنامه است.
رییس بیمارستان کیش گفت: تامین اجتماعی پس از تاسیس بیمارستان و ارائه خدمات اصلی شامل: تخصص داخلی، تخصص اطفال، جراح زنان و بیهوشی، اورژانس ساده، اتاق عمل، داروخانه و آزمایشگاه می‌تواند تعرفه‌های مدنظر خود را در بیمارستان خود به بیمه شدگان ارائه دهد.
نادعلی نژاد با اشاره به دریافت هشت درصد از بیمه شدگان تامین اجتماعی در کیش درقالب بیمه درمان از سوی تامین اجتماعی، گفت: بالغ بر هفت میلیارد تومان درماه از بیمه شدگان تامین اجتماعی دریافت می‌شود و تامین اجتماعی با دریافت این مبلغ موظف به ارائه خدمات درمانی در جزیره کیش به بیمه شدگان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha