روز دوم هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبد به تعویق افتاد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت که به سبب شرایط نامساعد جوی، بارش باران و برودت هوا، روز دوم هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه این شهرستان عصر امروز جمعه برگزار نخواهد شد.

بهروز نیازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تصمیم کمیته برگزاری مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس، روز دوم و پایانی هفته سیزدهم این مسابقات در صورت مساعد بودن شرایط فردا شنبه ۲ بهمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: برای روز دوم هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه گنبدکاووس ۷۰ راس اسب از نژادهای "ترکمن، دوخون و تروبرد" توسط مالکان آنها ثبت نام شدند که قرار است در هفت دور شامل سه دور هزار متری، سه دور هزار و ۲۰۰ متری و یک دور هزار و ۵۵۰ متری با هم به رقابت بپردازند.

نیازی اضافه کرد: جوایز نقدی پیش بینی شده برای روز دوم و پایانی هفته سیزدهم این مسابقات مبلغ سه میلیارد و ۹۸۴ میلیون ریال تعیین شده است.

روز نخست هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه - زمستانه گنبدکاووس دیروز پنجشنبه ۳۰ دی در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس بهاره و پاییزه با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

مطابق تقویم اعلامی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان اسفند ماه امسال برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha