کسانی که با امارات همدردی می کنند، شریک جنایت های آل زاید هستند

تهران - ایرنا – عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: کسانی که با حکام امارات اعلام همدردی و همبستگی می کنند در جنایت های این کشور علیه مردم یمن شریک هستند.

علی العماد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: ما به اعتراض ها توجه نمی کنیم زیرا محکوم کنندگان و کسانی که با حکام امارات اظهار همدردی و همبستگی می کنند، هرکدام به شیوه ای درجنایت های آل زاید و آل سعود دریمن شریک هستند.

وی اضافه کرد: حداقل کاری که این طرف ها انجام داده اند، مشارکت اطلاعاتی، سیاسی، اقتصادی، رسانه ای یا پشتیبانی از جنایت های های حکام عربستان و امارات در کشتار و محاصره ملت یمن است.

العماد گفت: این حکام امارات بوده اند که خود را در چنین مخمصه ای انداختند درحالی که انتظار می رفت از سرنوشت عربستان عبرت بگیرند.

وی تصریح کرد: بارها به حاکمان امارات فرصت داده شد تا از جنگ با ملت یمن خارج شوند ولی آن ها این فرصت ها را از دست دادند، به همین خاطر ارتش یمن تصمیم گرفت پس ازاتمام حجت، به شیوه دیگری با آن ها برخورد کند.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن  گفت: ما درمقابل ستم های حکام امارات بسیار صبر کردیم ولی آن ها مسیری را در پیش گرفتند که باید تنبیه می شدند.

العماد اضافه کرد: آن ها باید به دخالت در امور داخلی یمن و پشتیبانی از تروریست ها پایان می دادند ولی نقش صهیونیست های عرب را بازی کردند و به تخریب زیرساخت های یمن و تلاش برای تسلط بر آبراهه های مهم ادامه دادند.

وی افزود: طمع ورزی آن ها نسبت به یمن یک داستان قدیمی است و متاسفانه این اقدامات حتی با آتش بس نیز پایان نمی یابد.

العماد بیان کرد: وقتی که سخنگوی نیروهای مسلح یمن، امارات را منطقه نا امن اعلام کرد، یعنی اینکه ماهیت درگیری و مقابله با دشمن اماراتی تغییر کرده است.

وی گفت: این سخن به آن معناست که امارات از این پس و تا زمانی که دست از جنایت در یمن برندارد، در همه زمینه های اقتصادی، امنیتی و سیاسی سرنوشت دیگری خواهد داشت و این نتیجه اقدامات حاکمان امارات شیشه ای است که خود را در چنین مخمصه ای انداختند.

ارتش یمن روز دوشنبه در عملیاتی با نام  طوفان یمن، با پنج فروند موشک بالستیک و کروز و تعداد بسیاری پهپاد، فرودگاه دبی و ابوظبی و پالایشگاه نفت در المصفح ابوظبی و تعداد دیگری از سایت ها و تأسیسات مهم و حساس امارات را هدف قرارداد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این باره گفت: نیروهای مسلح یمن امروز به هشدارهای خود به کشورهای متجاوز در خصوص انجام ضربات دردناک و سخت در صورت ادامه تجاوزات، عمل کرد.

یحیی سریع به شرکت های خارجی، شهروندان و اتباع مقیم در امارات متحده عربی هشدار داد تا از سایت ها و تاسیسات حساس به خاطر حفظ جان خود دوری کنند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: اعلام می کنیم، در صورت ادامه حملات به یمن، امارات متحده کشوری ناامن خواهد بود.

امارات به تازگی حملات خود به یمن را تشدید کرده است و نیروهای تحت امر خود را که گردان‌های «العمالقه» (غول) می‌نامند و از گروه‌های سلفی، تکفیری و داعش تشکیل شده است برای حمله به استان شبوه اعزام کرده است.  

به نوشته رسانه‌های یمن، امارات همچنین با انتقال سلاح و تجهیزات نظامی از طریق آب‌های سرزمینی یمن برای شبه نظامیان وابسته به خود تجاوزات خود را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن -فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha