استاندار آذربایجان غربی: حماسه ۲ بهمن مردم ارومیه باید ثبت ملی شود

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی گفت: حماسه ۲ بهمن سالروز آغاز قیام مسلحانه مردم ارومیه به رهبری مجاهد نستوه حجت الاسلام غلامرضا حسنی بوده و باید تلاش شود این روز در سطح ملی ثبت شود.

محمدصادق معتمدیان شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت حماسه ۲ بهمن در مسجد دادخواه ارومیه اظهار داشت: ۲ بهمن جزو نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی در آذربایجان‌غربی است که به سرعت در مناطق مختلف کشور تسری یافت.

وی ادامه داد: این حماسه باید زنده نگهداشته شود و  رشادت‌های این روز در سطح منطقه و کشور بازگو شده و به آن پرداخته شود.

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: ۲ بهمن باید در سطح ملی ثبت شود و با پیگیری‌های دکتر جلال زاده و باقی نمایندگان می‌توان این مساله را حل و فصل کرد.

معتمدیان با اشاره جایگاه آذربایجان‌غربی گفت: استفاده از ظرفیت مرزی و توجه به بخش معادن به عنوان پیشران توسعه استان مدنظر است تا ایجاد اشتغال و درآمد در سطح استان فعال شود.

وی افزود: آذربایجان‌غربی ظرفیت‌های خوبی دارد و تعامل خوبی نیز بین مدیران در سطوح مختلف برقرار است تا شاهد رونق و توسعه اقتصادی باشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: مرحوم‌ حسنی خالق حماسه ۲ بهمن بوده و شخصیتی بزرگ هستند و باید نام و یاد ایشان زنده نگهداشته شود.

وحید جلال‌زاده افزود: راه مرحوم حسنی ادامه دارد و این مردم همچنان پای هدفی هستند که ضدتبعیض و ضد فساد باشد.

وی ادامه داد: مردم باید همیشه پای کار باشند و مسوولان نیز در خدمت مردم هستند و برادرانه در راستای توسعه کشور تلاش می‌کنیم.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان کرد: دولت و مجلس دست به دست هم دادند تا در چله دوم انقلاب شاهد افتخارات بزرگی باشیم.

جلال‌زاده افزود: مردم پشتوانه این انقلاب هستند و باید در این برهه نیز در صحنه باشند و شاهد ایرانی مقتدر باشیم.

به‌ گزارش ایرنا، درتاریخ مبارزات ملت ایران برای ساقط کردن رژیم ستمشاهی روزهای بزرگی چون خرداد ۴۲، ۱۹ دی قم، ۲۹ بهمن تبریز و ۱۷ شهریور تهران به چشم می خورد که دراین میان ۲ بهمن ۱۳۵۷ ارومیه نیز از جمله این مبارزات است.

دوم بهمن ۵۷ به فرماندهی مجاهد نستوه حجت الاسلام غلامرضا حسنی و با اتحاد و یکپارچگی مردم  انقلابی ارومیه شکل گرفت و غیرت و شجاعت مردم آذربایجان غربی را به طاغوت و طاغوتیان نشان داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha