بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی قم با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد

قم ـ ایرنا ـ بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی تربیتی ورزشی استان قم با نام «شهید مهدی هندویان» با حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان و خیران مدرسه‌ساز در منطقه پردیسان شهر قم افتتاح شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم عصر پنجشنبه در آیین افتتاح این مجتمع، با اشاره به سند تحول بنیادین در عرصه فضای آموزشی اظهار داشت: در ساخت این مجتمع تلاش کردیم، این اتفاق بیفتد.

محسن پورگلیان با بیان اینکه مجتمع شهید هندویان بر اساس سند تحول ساخته شده است، گفت: آمادگی داریم، کارشناسان گوناگون عرصه‌های فضای آموزشی به این‌ مکان بیایند و ملاحظه کنند و این مجتمع پله‌ای برای پیشرفت‌های بعدی شود.

وی افزود: این مجموعه بر اساس نظامات ۶گانه ساحت‌های تربیتی شکل گرفته و کوشش شده است که قالب کار معماری اسلامی ـ ایرانی باشد و محتوای تحول نظام آموزشی را در آن دنبال کنیم.

وی افزود: این مدرسه دارای چهار باب مدرسه در مقاطع گوناگون سنی ویژه دانش‌آموزان دختر، دارای ۲ باب سالن ورزشی، چهار باب سالن مطالعه و کتابخانه، ۵۳ باب کلاس درس، ۴۰ باب فضای اداری و جانبی، ۱۲ آزمایشگاه و کارگاه و یک مسجد و نمازخانه مرکزی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قم با اشاره به ساخت ۲ سالن ورزشی در این مجتمع تاکید کرد که نیازهای ورزشی این چهار مدرسه به وسیله سالن‌های مذکور تامین می شود.  

وی افزود: راه‌های دسترسی به مسجد، سالن‌های ورزشی و کتابخانه این مجتمع به گونه‌ای طراحی شده‌اند که این اماکن بتوانند کانون پرورشی و فرهنگی این محله نیز باشند و مردم محله بتوانند از آن استفاده کنند.

وی با بیان اینکه مجتمع مذکور ۱۲ هزار متر مربع مساحت و ۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا دارد، گفت: این مجتمع به گونه‌ای طراحی شده است که این چهار مدرسه به طور مستقل و اماکن عمومی به صورت اشتراکی مورد بهره‌برداری قرار بگیرند.

وی ادامه داد: از ویژگی‌های مجتمع مذکور این است که مبتنی بر سند تحول آموزش و پرورش و زیر نظام فضا و تجهیزات، طراحی ویژه دانش‌آموزان دختر با حداقل دید از ساختمان‌های مجاور، دارای کاربری مرکز آموزشی فرهنگی و ورزشی در محله و نیز تاکید بر آموزش و پرورش تمام ساحتی (به کارگیری تمام ساحت‌های فکری و فیزیکی) می‌باشد.

پورگلیان همچنین از خیران مدرسه ساز از جمله حاج ابوالفضل هندویان که در ساخت مدرسه یاریگر وزارت آموزش و پرورش هستند، تقدیر و سپاسگزاری کرد و یاد و خاطره شهیدان از جمله شهید مهدی هندویان را گرامی داشت.  

  

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی قم با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد

مشکلات در زیرساخت‌ها برای احداث مدرسه رفع شود

ابوالفضل هندویان از خیران مدرسه ساز استان قم که مجتمع مذکور را ساخته است، نیز با تقدیر از کسانی که در ساخت این مجتمع همکاری داشتند، خواستار همکاری نهادهای مرتبط در رفع مشکلات در زیرساخت‌ها، برای احداث مدرسه توسط افراد نیکوکار شد.  

پردیسان در منطقه هشت شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال ۱۳۷۷ توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال ۱۳۹۰ به یکی از منطقه‌های شهرداری قم تبدیل شد و بیشتر واحدهای مسکن مهر در این منطقه ساخته شده ‌است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha