برق بیش از ۹۰ درصد روستاهای بحران‌زده کرمانشاه وصل شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: برق بیش از ۹۰ درصد روستاهای بحران زده استان کرمانشاه وصل شده و برق بقیه روستاها نیز با بازشدن راه‌های ارتباطی وصل می‌شود.

به‌گزارش ایرنا، «غلامعلی رخشانی مهر» عصر پنجشنبه در بازدید از مناطق حادثه‌دیده شهرهای غربی استان کرمانشاه افزود: تاکنون برق بیش از ۹۰ درصد روستاهای آسیب‌دیده طی ۲ روز گذشته در مناطق روستایی شهرهای پاوه، کوزران، ثلاث باباجانی، دالاهو و جوانرود برقدار شده‌اند و برق رسانی به روستاهای دیگر با باز شدن راه های ارتباطی ادامه دارد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با حضور در محور جوانرود به‌ سمت کلاشی اظهار کرد: باوجود آماده‌سازی همه تجهیزات و نیروهای عملیاتی مجرب برای ترمیم شبکه‌های آسیب‌دیده این منطقه، به‌علت مسدود بودن راه‌های ارتباطی و عدم امکان انتقال تیر برق، ترانسفورماتور و غیره روستاهای این مناطق به طور کامل برقدار نشده اند.

وی با بیان اینکه تیرهای برق در این منطقه شکسته و ترانسفورماتورها سقوط کرده و سیم‌های برق نیز بریده شده‌اند، افزود: با پیگیری‌های انجام شده و با همکاری نیروهای سپاه و ارتش و همچنین استفاده از خودروهای نظامی مانند تانک بازگشایی راه‌ها ادامه دارد و بلافاصله روستاهای مسدود شده در برف، دوباره برق‌دار می شوند.

بارش سنگین برف در شهرستانهای غربی استان کرمانشاه موجب قطعی برق تعداد زیادی از روستاها، مسدود شدن راه های روستایی و تعطیلی مدارس این منطقه شد.

بارش برف همچنین موجب برودت شدید هوا و یخبندان معابر و راه های استان کرمانشاه شده و مشکلاتی را برای تردد مردم به دنبال داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha