۳۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84620881
T T
۶ نفر

برچسب‌ها

برف روبی گردنه ژالانه سروآباد

سنندج- ایرنا- عملیات برف روبی گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد اورامان پاوه توسط نیروهای راهداری در حال انجام است ارتفاع برف در این گردنه به بیش از سه متر می رسد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، گردنه ژالانه در شهرستان سروآباد یکی از گردنه های برف گیر و مهم استان کردستان به شمار می رود این گردنه محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در استان کردستان به پاوه و نوسود در استان کرمانشاه نیز می باشد.

این گردنه به دلیل ارتفاع بسیار زیادی که دارد هر ساله بارش برف در آن موجب اختلال و کندی تردد می شود بارش برف و کولاک طی ۲ روز گذشته در این گردنه به بیش از سه متر می رسد.

باتوجه به اهمیت این گردنه که محور ارتباطی شهر هورامان تخت و ۱۰ روستای تابعه آن نیز است راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد یک پایگاه دایمی در این گردنه استقرار کرده است و ۱۰ ماشین آلات برف روبی سبک و سنگین در این گردنه مستقر هستند.

بارش برف و کولاک شدید طی ۲ روز گذشته باعث انسداد ۷۲ ساعته این گردنه شد ولی با تلاش  شبانه روزی و بی وقفه نیروهای راهداری این گردنه بازگشایی شد.

نیروهای راهداری در طول ۲ روز گذشته بیش از ۲۰۰ مسافر گرفتار در برف و کولاک را اسکان دادند و بیش از ۱۵۰ خودروی گرفتار را رهاسازی کردند، طی این ۲ روز بارش برف بیش از ۱۵ مورد سقوط بهمن در گردنه ژالانه اتفاق افتاد که با حضور به موقع راهداران مسیر پاکسازی شد.

 
شهرستان مرزی و کوهستانی سروآباد با ۲ شهر سروآباد و اورامان تخت، ۲ بخش مرکزی و اورامان و ۷۳ روستای تابعه و جمعیت ۵۲ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است در این شهرستان ۲ گردنه ژالانه محور ارتباطی سروآباد مریوان به پاوه و اورامان و گردنه مارانی محور ارتباطی سروآباد کامیاران صعب العبور و برف گیر بوده و تردد در این فصل از سال با زنجیرچرخ امکان پذیر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha