واکنش رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان کالای دخانی به مصوبه کمیسیون تلفیق

تهران - ایرنا - رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان کالای دخانی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق گفت: درحالیکه تولیدکنندگان داخلی برندهای ایرانی کالای دخانی در پرداخت عوارض و مالیات مصوب کنونی با مشکلات جدی مواجه اند چگونه می‌توانند افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی، آنهم فقط در نرخ عوارض و مالیات را تحمل کنند؟

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «محمد رضا تاجدار» در نشست خبری در واکنش به مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص تصویب  مالیات نخی برای سیگار گفت: تصویب مجدد مالیات نخی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بدون توجه به تجمیع عوارض و مالیات در قالب قانون دائمی ارزش افزوده و پیش بینی افزایش پنج واحد درصدی سالانه در آن که به تازگی و از سیزدهم دی ماه اجرایی شده در نوع خود جالب توجه و قابل تامل است.

وی اضافه کرد: بنا بر اطلاعات واصله، مبنای تصمیم گیری، ارائه اطلاعات یک پژوهش غیر قابل استناد و غیر قابل انتشار از سوی پیشنهاد دهندگان در جلسه بوده که در نهایت منجر به اتخاد این تصمیم شده است.

رییس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان کالای دخانی اظهار داشت: البته باز هم همانند گذشته و بر خلاف نص صریح قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار هیچ گونه نظر خواهی از انجمن تخصصی در هنگام بررسی و تصویب آن صورت نپذیرفته است.

تاجدار گفت: در حالی که تولید کنندگان داخلی برندهای ایرانی در پرداخت عوارض و مالیات مصوب فعلی با مشکلات جدی مواجه بوده  و  در ۹ ماه گذشته حداقل با کاهش ۱۰ درصدی در میزان تولید و فروش روبرو بوده‌اند، چگونه می‌توانند افزایش بیش از ۸۰۰ درصدی، آن هم فقط در نرخ عوارض و مالیات را تحمل کنند؟

وی عنوان کرد: البته پر واضح است که در صورت تصویب این مصوبه کمیسیون تلفیق در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حمایت جدی و مقتدرانه‌ای از تولید کنندگان در کشور های همسایه از جمله امارات متحده عربی، عمان، عراق، آذربایجان و ...بعمل آمده و سیگار با نرخ‌های بسیار پایین تری در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha