۳۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 2199
کد خبر: 84620700
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

کولاک، سه جاده اصلی زنجان را بست

زنجان - ایرنا - مدیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: کولاک شدید برف و نبود دید موجب مسدودی جاده های زنجان - دندی، سلطانیه - خدابنده و زنجان به طارم شد، تردد در جاده های استان فقط با زنجیر چرخ امکان دارد.

عبدالحسین علی اکبری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:هم اکنون به علت وقوع کولاک شدید در جاده های استان این مسیرهای اصلی بیان شده تا اطلاع بعدی مسدود شد.

 وی تاکید کرد: هم اکنون جریان کولاک شدید موجب کاهش دید رانندگان در سایر جاده های استان شده است.
مدیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان از هموطنان خواست، از تردد غیر ضروری در جاده های استان خودداری کنند چرا که احتمال سقوط بهمن پیش بینی شده است.
علی اکبری ادامه داد: در حال حاضر به علت کولاک شدید و عدم ایمنی جاده های زنجان - تهم - چورزق، نیک پی - ماهنشان، و دندی به تکاب مسدود است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر تردد در  جاده های کوهستانی استان فقط با زنجیر چرخ امکانپذیر است.
مدیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: رانندگان در صورت ضرورت برای تردد از وضعیت جاده های کشور مطلع شده، از سالم بودن خودرو و پر بودن باک اطمینان داشته باشند و  تجهیزات زمستانی اعم از تجهیزات گرمایشی، پتو، مواد غذایی خشک و فاسد نشدنی و زنجیر چرخ مجهز کنند.
علی اکبری یادآوری کرد: بر اساس هشدارهای هواشناسی استان امروز بارش برف، وقوع کولاک شدید و سقوط بهمن در جاده های استان محتمل است. 
وی متذکر شد: هموطنان هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند و از ترددهای غیرضروری در جاده های استان خودداری کنند تا گرفتار برف و کولاک نشوند.
مدیر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر اکیپ راهداری در ۳۲ گردنه کوهستانی و صعب العبور به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می‌دهند.
علی اکبری ادامه داد: رانندگانی که قصد تردد دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.
به گزارش ایرنا، ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان حدود پنج هزار و ۶۰۰ کیلومتر آزاد راه، بزرگراه، راه های اصلی و فرعی را زیر پوشش دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha