برف استان اردبیل را فرا گرفت‌؛ شادمانی مغانی‌ها ودلنگرانی اردبیلی‌ها

اردبیل - ایرنا- دور تازه بارش شدید برف در استان اردبیل در واپسین روز دی ماه باعث شادمانی مغانی‌ها و نگرانی ساکنان اردبیل شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بارش برف در اردبیل از حوالی بامداد امروز آغاز و از ساعتی قبل شدت یافته و حجم انبوه برف سنگین گذرگاه‌های درونشهری و برونشهری منطقه درحال افزایش است.
باوجود گذشت سه روز از توقف بارش سنگین برف در اردبیل و تلاش مردم و شهرداری در برفروبی معابر به دلیل برودت، تندباد و کولاک شدید ۲ روز اخیر هنوز برف سنگینی گذرگاه‌های این شهر را پوشانده است.
در شهرک‌های مرتفع حاشیه و نیز بعضی خیابان‌های کولاک‌گیر اردبیل انبوهی از برف که‌ گاهی ضخامت آن به یک متر می‌رسد به همراه یخبندان شدید تردد رهگذران پیاده و سواره را مختل کرده است.
استاندار اردبیل امروز ادارات این استان را تعطیل اعلام کرد تا کار برفروبی خیابانها تسریع شود ولی بارش دوباره برف همچنان بر مشکلات می افزاید.
در این حال‌بارش برف از ساعاتی قبل در شهرستانهای بیله‌سوار و ‌پارس‌آباد واقع در جلگه حاصلخیز و گرمسیر مغان باعث شادمانی مردم این مناطق و به ویژه روستاییان شده است.
بارش برف در تمام شهرستانهای استان اردبیل ادامه دارد و دما در مناطق مغان صفر و در دیگر نقاط استان اردبیل بین منفی سه تا منفی پنج درجه سانتیگراد است.
پیش‌بینی ها از ادامه بارش برف تا اولین ساعات سحرگاه جمعه در استان اردبیل حکایت دارد و ‌از آن پس برودت شدیدی بر منطقه حاکم شده و دست کم طی یک  هفته آینده ماندگار می شود.
مدیریت بحران استان اردبیل خواستار رعایت موارد احتیاط و پرهیز از سفرهای غیرضروری در جاده‌های  استان و نیز تردد بی‌مورد خودروها در سطح شهر اردبیل تا آرامش اوضاع جوی و صرفه جویی در مصرف گاز و برق شد.
اردبیل به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی هوای بسیار متغیر دارد. از ابتدای دی ماه تاکنون پنج بار برف چشمگیر در منطقه باریده که دو بار اخیر آن بسیار سنگین و با سرمای زیاد همراه بوده و زندگی ساکنان منطقه را مختل کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha