۳۰ دی ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۱۹
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84620653
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پنج تن فرآورده خام دامی فاسد در مریوان کشف و ضبط شد

سنندج- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان گفت: پنج تن انواع فرآورده های خام دامی خوراکی فاسد در این شهرستان کشف و ضبط شد.

دکتر مسعود خاتمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ادامه گشت زنی و نظارت و کنترل بازرسان شبکه دامپزشکی و مسوولین فنی از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی، چند مورد تخلف کشف و شناسایی شد.

وی افزود: در این بازرسی و نظارت ها که در دی ماه انجام شد ۵ تن انواع فرآورده های خام دامی خوراکی منقضی شده و غیرقابل مصرف از قبیل گوشت قرمز، گوشت مرغ، پای مرغ، جگر و سنگدان مرغ کشف و ضبط شد.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان یادآور شد: فرآورده های خام دامی خوراکی منقضی شده در یک مکان مناسب با هماهنگی با مرکز بهداشت و درمان و اداره اماکن معدوم سازی شد و از ورود آنها به سفره غذایی شهروندان جلوگیری شد.

وی تاکید کرد: بازرسان شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان کنترل و نظارت های بهداشتی خود را به صورت روزانه و مستمر در سطح شهرستان با هدف بهداشت مواد غذایی و سلامت شهروندان ادامه می دهند و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد خواهد شد و در صورت لزوم مکان تخلف پلمپ خواهد شد.

خاتمی اضافه کرد: در شهرستان مریوان یک واحد کشتارگاه صنعتی طیور و یک واحد کشتارگاه دام فعال وجود دارد و بیش از ۳۵۰ مرکز تولید، نگهداری و عرضه تحت نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی این شهرستان است.

وی با تقدیر و تشکر از شهروندانی که با انتخاب فرآورده بسته بندی و دارای تاریخ تولید و انقضاء،  شبکه دامپزشکی را همراهی می کنند تاکید کرد: شهروندان از واحدهای عرضه معتبر تحت نظارت شبکه دامپزشکی فرآورده خام مصرفی روزانه خود را تهیه نمایند و خارج از این مراکز (قصابی، مرغ و ماهی فروشی سطح شهر مریوان و کانی دینار و شهرک هجرت) شبکه دامپزشکی هیچ نظارتی نداشته و احتمال عرضه فرآورده غیرقابل مصرف وآلوده به انواع بیماری وجود دارد.

شهرستان مریوان با جمعیت بیش از ۱۵۳ هزار نفری در فاصله ۱۲۰ کیلومتری سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha