بارش سنگین برف در زنجان تلگنری به دستگاه‌های مختلف برای آمادگی بیشتر بود

زنجان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان با اشاره به بارش سنگین برف در این استان، گفت: این بارش و مشکلات ناشی از آن، تلگنری به دستگاههای مختلف برای آمادگی بیشتر برای مقابله با بحران بود و انتظار این است در بارش های بعدی عملکرد دستگاهها در رفع مسائل بهتر باشد.

سید محمد شعاعی روز پنجشنبه در جلسه ستاد مدیرین بحران استان به ضرورت اعلام ظرفیت ها و توانایی های لجستیکی و نیروی انسانی داستگاههای مختلف تاکید کرد و افزود: اینطور نیست در بازگشایی مسیرها و معابر همه بار روی دوش شهرداری و راهداری باشد چون قطعا با نقش آفرینی یک یا دو دستگاه اجرایی، خدمات به صورت مطلوب ارائه نمی شود.  

وی ادامه داد: در جریان بازگشایی و برف روبی معابر شهری در زنجان اینطور نیست که شهرداری کاری نکرده، ما اقدامات را رصد می کردیم، در شهر یک سری مشکلات داریم که وقتی حجم برف زیاد می شود چالش هایی ایجاد می کند مثلا برف روبی وسایط سنگین می خواهد که کار کردن این نوع ماشین آلات در طول روز در معابر به دلیل پارک خودروها سخت می شود، در معابر فرعی هم این نوع ماشین آلات نمی توانند کار کنند و این است که مشکلاتی پیش می آید.  

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان به لزوم اطلاع رسانی از طریق صدا و سیما و نیز ارسال پیامک به شهروندان در مواقع بروز مسائلی از این دست اشاره کرد و افزود: همراهی مردم برای بر طرف کردن مشکلات همواره خوب بوده است.  

وی به لزوم تجهیز روستاها به امکانات برف روبی اشاره کرد و افزود: با تهیه یک تیغه برف روبی، روستاییان می توانند خودشان کار خودشان را در بازگشایی معاب انجام دهند.  

سردار ابوالفضل طهماسبی،  جانشین فرماندهی سپاه انصارالمهدی(عج) زنجان نیز در این جلسه از آمادگی مراکز اسکان سپاه استان از قبیل مسجد و حسینیه و سالن های ورزشی سپاه برای اسکان در راه ماندگان خبر داد و گفت: طی ۲ روز گذشته ۸۵ نفر در این مراکز اسکان داده شدند.  

وی خاطرنشان کرد: سپاه استان در کنار دستگاههای خدمات رسان برای رفع مشکلات است.  

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز در این جلسه از احتمال وقوع کولاک در گردنه های کوهستانی استان طی ساعات آینده تا نیمه شب خبر داد و گفت: اگر وضعیت کولاک شدید باشد احتمال انسداد موقت مسیرها را خواهیم داشت.  

عبدالحسین علی اکبری افزود: همچنین احتمال وقوع کولاک در کیلومتر ۳۰ تا ۵۰ آزاد راه زنجان - قزوین وجود دارد.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha